26/05/2019 , כ"א אייר התשע"ט
ENG

נרשמים, מדברים ומשפיעים

ראש האופוזיציה ציפי לבני: ביבי ברח כי אין לו תשובה לשאלה אחת שאנחנו מתכוונים להניח על השולחן

אדוני יושב הראש, נכבדי העדה הדרוזית שיושבים כאן ביציע, אני רוצה קודם לברך אתכם על זה שהגעתם היום, ואני רוצה לעשות גם משהו שראש הממשלה לא יעשה וזה להתנצל.
לא רק על החוק הבעייתי והמפלה שהוא העביר בכנסת הזאת, אלא על זה שהוא לא טרח, יחד עם שאר חבריו לממשלה וחברי הקואליציה, להתייצב כאן בדיון, לדבר, לענות, ולתת תשובות שהוא חייב לא רק לכם- העדה הדרוזית, אלא לכלל אזרחי מדינת ישראל.

וביבי ברח כי אין לו תשובה לשאלה אחת שאנחנו מתכוונים להניח על השולחן.

ולמרות היכולות הוורבליות שלו ויכולות המשחק שלו, הגיע הזמן שנשנה את הדיון מ‘מי בעד או נגד הספינים של הממשלה‘ וצריך להניח על השולחן את השאלה האמיתית והשאלה האמיתית שלנתניהו אין תשובה עליה היא ’מי בעד או נגד מגילת העצמאות?‘.

ומה לעזאזל, סליחה, יש לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו נגד מגילת העצמאות?

מה מפריע לו במסמך המופלא הזה שחיבר את כל הנהגת הציבור היהודי עם הקמת המדינה, שבזה אחר זה התייצבו מול גודל הרגע, שמו בצד את כל השיקולים הפוליטיים שלהם, והגיעו בזה אחר זה סוציאליסטים וקומוניסטים וחרדים וגם רוויזיוניסטים, אם מישהו בליכוד עוד זוכר מה זה, כי הם היו אמורים להמשיך את דרכם.

מנהיגים שחברו לרגע אחד מכונן של אחדות, שבו הם הקימו את מדינת העם היהודי כזכות היסטורית שלא ניתנת לערעור ויחד איתה התחייבו לשוויון מלא לכל אחד ואחת מאזרחיה.
70 שנה להקמת מדינת ישראל וממשלת ישראל קורעת את מגילת העצמאות ויחד איתה היא קורעת את העם ואת החברה בישראל.

אתם יודעים, כל יום עצמאות אנחנו מתרגשים מהקול הנרגש שקורא בפאתוס ’אנחנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל‘, ואנחנו יודעים שמיד אחרי זה יבוא גם הקטע של השוויון והחירות והושטת היד לשלום. איזה יופי של מדינה כתובה בהכרזה על ההקמה שלה. מדינה יהודית ודמוקרטית.

וכפי שאנחנו מתרגשים מ‘האנו מכריזים בזאת‘ של לפני 70 שנה, אנחנו הולכים היום להכריז עוד כמה דברים.
קודם כל אנחנו מכריזים היום שאנחנו נשמור על מגילת העצמאות על כל חלקיה.

אנחנו מכריזים ומתחייבים שנהיה המקף המחבר בין היהודית לדמוקרטית ולא הקו שמפריד בניהן, ואנחנו מכריזים היום עוד משהו.

אנחנו מכריזים היום שכללי המשחק השתנו, ואם אתם חושבים שאתם תמשיכו לקרוא לנו בוגדים, משתפי פעולה עם האויב, ועוד כל מיני קללות וכינויי גנאי לכל מי שמתנגד לכם. ואם אתכם חושבים שאתם תחברו מצביעים באיזה דבק של שנאה נגד מי שמתנגד לכם, ואם אתם חושבים שככה תיקחו בחירות, הדבר הזה הסתיים.

אנחנו לא נוריד ראש ולא נפחד ולא נגמגם ולא נתקרנף. יש לנו מאבק לנהל על העתיד, האופי והצביון של מדינת ישראל ואנחנו ננהל אותו בראש מורם.

אנחנו לא מייצגים מיעוט, אנחנו מייצגים רוב מוחלט בציבור הישראלי שתומך במגילת העצמאות ורוצה אחדות סביבה. אנחנו מייצגים את הישראלים שנלחמים על הציונות כפי שהיא, ולא ניפול לספינים של הממשלה ולא לתעמולה שלה ואנחנו ניאבק עד לבחירות.

ואני קוראת לראש הממשלה, למה לחכות לעוד חוק של אי-שוויון שיפתור מגיוס חלק ויגייס אחרים? בוא לבחירות.
אנחנו הולכים לנהל את הקרב הזה על העתיד של המדינה, לא צריך לחכות.
וזה הולך להיות ברור הפעם, כי הגזמתם לגמרי.

הרי כבר לא נשארה קבוצה אחת במדינה שלא צירפתם לאויבי המדינה על פי ההגדרה שלכם.
D9 על בג“ץ? D9 על כל קבוצה בחברה הישראלית ועל החברה הישראלית עצמה.

התפספס לכם הדרוזים, אני שומעת. שרים בישראל אומרים ”לא התכוונו לפגוע בכם“ במי כן התכוונתם לפגוע? ולמה בכלל ממשלה צריכה לפגוע באזרחי המדינה שלה?
ולא שלא ידעתם. הם הגיע לוועדת חוק הלאום והם זעקו מעמקי לבם ונשמתם מילה אחת – שוויון. ואת הזעקה הזאת ואת זעקת השכול גם שהייתה בוועדה אתם אטמתם את אוזניכם מלשמוע.

השכול שמלווה, לצערי, כמעט כל משפחה דרוזית בישראל, והם יושבים כאן, והם ביקשו להעביר היום דרכי מסר שריגש אותי כל כך לקבל אותו, כי הם אומרים – אנחנו נמשיך לנהל את המאבק הזה עד שנקבל שוויון, אבל הם הוסיפו ואמרו – אנחנו מחויבים להילחם על ביטחונה של מדינת ישראל כי אנחנו היינו ונישאר אזרחים סוג א‘ בלי קשר למה שהממשלה הזאת עושה. תודה לכם.

אנחנו אלה שמאמינים בברית שווים. כל אזרח ישראלי הוא אזרח שווה זכויות ואנחנו מחויבים לשוויון ללא תנאי ובלי קשר לתמיכה פוליטית בנו. ובעוד את הממשלה מחבר דבק השנאה והפחד, אותנו מחברות המילים שהונפו הרגע כאן בחוץ, דבק של ערכים ושל דרך. אותו דבק שאיחד את כל החלקים של הנהגת הציבור לפני 70 שנה שבאו לחתום על מגילת העצמאות. אותו דבק שנתניהו מנסה לפורר עם החומצה הרעלית שהוא שופך על מערכות היחסים שבין השבטים במדינת ישראל.

השוויון יכול לאחד בינינו. 100 אצבעות בעד מגילת העצמאות היו מונפות כאן. אחדות כמעט מקיר לקיר, אבל מה שווה אחדות אם אי אפשר לנגח איתה מישהו? הרי שוויון זה המקף המחבר בין היהודית לדמוקרטית אבל שכחת ביבי מה זה להיות יהודי, כי ’ואהבת לרעך‘ ’ואהבת את הגר‘ זה ממש לא בלקסיקון שלך. הפכת להיות עוד פוליטיקאי פופוליסט שעומד בראש מפלגה פופוליסטית, שמנהל שנאת זרים ומיעוטים לצרכים פוליטיים כפי שעושים חלק מהחברים שלך באירופה וזה גם מי שאתה.

אבל אני רוצה לומר מה היא הסיבה האמיתית שנתניהו מתנגד למגילת העצמאות, כי הוא בעצם מתנגד לה. כי השוויון שמחבר את החלקים השונים בחברה הישראלית יפריד בין נתניהו לבין שותפיו הטבעיים והרי הערך שלו זה הישרדות.

ואני קוראת גם לציבור ולמובילי המחאות שהיו ברחובות בתקופה האחרונה.

היינו שם, בשתי ההפגנות האחרונות. גם של הלהט“בים וגם של הדרוזים. התרגשנו איתכם, כיבדתי אתכם גם כשאמרתם שאתם מעדיפים שפוליטיקאים לא יהיו על הבמה. אבל אני רוצה לנצל את הבמה הזאת בכנסת כדי לומר לכם משהו, הכל פוליטי. אל תתחבאו מאחורי המילים שזה לא פוליטי וזה לא מפלגתי ואין ימין ואין שמאל. ההפגנות היו על דבר אחד, על שוויון, וזאת זכותכם במדינת ישראל.

רבותיי, הממשלה הזאת לא תיתן לכם שוויון כי זה מנוגד להשקפת עולמה נקודה. וזה נורא פשוט כאן בבית הזה. החלק הזה של המליאה לא ייתן לכם שוויון, הוא לא יאפשר שוויון בגיוס, והוא לא יאפשר שוויון בנישואים, והוא לא יאפשר שוויון ללהט“בים והוא לא יאפשר שוויון לדרוזים, כי הערך הזה של השוויון מנוגד לכל מה שהם מייצגים. והערך הזה של השוויון יפריע להם לספח אחר כך גם את השטחים עם המיליונים של הפלסטינים. על זה המאבק, והגיע הזמן שנניח אותו על השולחן.

זה פוליטי, בטח פוליטי, אבל אם אתם רוצים שוויון צריך לעמוד בחזית הזאת ולומר את הדברים בקול רם וברור.

ואני רוצה להגיד גם לערביי ישראל וחברי הכנסת הערבים, עמדתנו היא שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי עם שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה. יש לנו מחלוקת עם כל מי שינסה לבטל צד אחד של המשוואה. מי שינסה לבטל את השוויון או מי שינסה לבטל את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אבל אנחנו נמשיך להילחם על מדינת העם היהודי עבור העם היהודי ועל שיווין מלא עבור כל אחת ואחד מאזרחי מדינת ישראל, כולל בני המיעוטים.
אזרחי ישראל, דמיינו לרגע שאנחנו יוצאים מתוך הביצה הזאת, מתוך הוויכוח הזה לאיזשהו משהו מאחד כפי שיכל היה להיות.

אנחנו התחייבנו ואנחנו חוזרים ומתחייבים היום להחזיר את העקרונות של מגילת העצמאות לחיינו, זאת ההתחייבות שלנו ועליה נילחם עד ותוך כדי הבחירות ואותה ניישם אחרי.

ראש האופוזיציה ציפי לבני במליאה: פעם נתניהו היה הבטחה להיות מר ביטחון אבל זהו, ההבטחה התפוגגה, והתבררה המציאות

ראש הממשלה ושר הביטחון ושר החוץ ושר הבריאות והשר לקליטת העלייה. אני לא יודעת אם שכחתי משהו. כל כך הרבה תארים עבור כל כך מעט ...
קראו עוד

להאזנה: נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בדיון ועדת חוץ וביטחון ביישוב עפרה יחד עם ראשי רשויות באיו״ש: "אני מאוד מציעה לא לבלבל ביטחון ואידיאולוגיה"

אני כמובן באתי לשמוע אבל גם רוצה להשמיע דברים.   קודם כל חשוב שכולנו נדע שאנחנו כאן ביחד כי הכאב הזה כשקורה משהו לאזרח ישראלי או לחייל ...
קראו עוד
הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות
קראו עוד
הפצצת הכור הסורי בשנת 2007
קראו עוד
סדנאות לשופטים בנושא תקיפה מינית
קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבה המיוחדת לכבוד נשיא הרפובליקה הצ'כית מילוש זמאן

להאזנה: כבוד נשיא צ’כיה מילוש זמאן, ברוך הבא לירושלים בירת ישראל. אני מייצגת על הדוכן את האופוזיציה בישראל. היחסים בין צ’כיה לישראל חשובים לכל חלקי הבית ...
קראו עוד

ראיונות רדיו ונאומים של ראש האופוזיציה ציפי לבני

 
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

ערב טוב. פעמיים ניהלתי משא ומתן מדיני לא עם ארגוני טרור ושלוש פעמים הייתי צריכה לקבל החלטה מול ארגוני טרור בעצם, כחברה בממשלת ישראל ובקבינט ...
קראו עוד
מכתב הגושים של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה בקונגרס נשים עושות שלום-הסרת חסמים לשלום במזרח התיכון

להאזנה: אחר הצהריים טובים לכולן ולכולם.   כן, באתי עם הצעיף כי אני רואה אתכן.   אני רוצה לומר לכן עד כמה אתן גם מחזקות אותנו, וכשאני עומדת ומדברת במליאה ...
קראו עוד

ציפי לבני ראש האופוזיצה ברשת ב': תמיכה מלאה בביצוע המשימה אך יש להכניס האירוע לפרופורציות

קראו עוד
פיילוט להנגשת הייעוץ המשפטי לציבור הבלתי מיוצגים
קראו עוד
הכפפת קק״ל למבקר המדינה
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזציה במכללה לביטחון לאומי

אם אתם רוצים את כל הסיפור כולו אז הורי נפגשו כשני לוחמי אצ"ל תוך כדי שוד רכבת כסף בריטית בלילה. רומנטיקה מסוג אחר. שלושה זוגות ...
קראו עוד

"היו שלום – עשו שלום" נאום הפרישה מהחיים הפוליטיים המלא של יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני

לפני עשרים שנה נבחרתי לכנסת ישראל במדינת ישראל, מדינת העם היהודי. דמוקרטיה שיש בה שוויון לכל. כל חיי הציבוריים ליוו אותי אותם ערכים ציוניים שינקתי בבית ...
קראו עוד

יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני בשבתרבות בנתניה – מראיין: אבי בטלהיים

לצפייה בשבתרבות
קראו עוד

הרצאתה המלאה של ראש האופוזיציה ציפי לבני במכון הישראלי לדמוקרטיה על "מלאכת הרכבת הקואליציה"

להאזנה: האמת היא שהוזמנתי להרצות ככה במהלך החודשים האחרונים, קבענו יום בלוח השנה ומסתבר שהדיון הזה לא הולך רק דיון תיאורטי. הוא דין שהפך להיות מאוד ...
קראו עוד
סיום מלחמת לבנון השנייה בהחלטה 1701 של מועצת האו"ם
קראו עוד

"יש תקווה, תנצלו אותה" – נאום סיום מושב הכנסת ה- 20 של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני

זאת שעת חירום למדינת ישראל - לא פחות. אני לא יודעת מה יהיה בבחירות - אני יודעת מה צריך לקרות בבחירות. ומה שישראל זקוקה לו ...
קראו עוד
תהליך גישור לפני גירושין
קראו עוד
קמפיין נגד גזענות של משרד המשפטים
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות – מראיינת: דפנה ליאל

להאזנה: לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות. החודש האחרון הבהיר שהוא חושש מבחירות. אם נתארגן נכון, נוכל גם לנצח. ...
קראו עוד
יותר שקיפות – פחות שחיתות !
קראו עוד

ציפי לבני יו"ר האופוזיציה: הדיון על באיזה יום ניתנו ההמלצות הוא ספין. נתניהו הורס את משטרת ישראל

קראו עוד
הורדה באגרות לפי חוק חופש המידע
קראו עוד

הפודקאסט של ציפי לבני

קראו עוד

ציפי לבני יו"ר מפלגת התנועה: בשביל מערכת משפט עצמאית, חזקה ונקייה צריך להחליף את הממשלה

קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בוועידת ההזדמנויות של כלכליסט: "אפשר לעשות מהפך!"

להאזנה לנאום: אני יודעת שהועידה נקראת ועידת התחזיות, אבל כשאנחנו מאה יום לפני הבחירות, אני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת לא לדבר על תחזית אלא איך אפשר ...
קראו עוד
נשים בוועדות המשנה לבחירת דיינים
קראו עוד
הפיכת יום ירושלים ליום זיכרון ממלכתי עבור בני העדה האתיופי שמתו בדרכם לישראל
קראו עוד
פרוייקט סיוע משפטי חינם לחושפי שחיתויות
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני: ממשלה שעברה מ"תנו לנו למשול" ל"תנו לנו להפגין נגד עצמנו"

מה שיש לנו כמובן זאת ממשלה שעברה מ-תנו לנו למשול ל-תנו לנו להפגין נגד עצמנו בשעה שעם ישראל נמצא בפני אתגרים ביטחוניים אדירים. גם מול ...
קראו עוד

דברי יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני 10.12.18

 להאזנה: חוזרת מביקור פצועי הפיגוע הנוראי אמש בעפרה. חיבקתי את המשפחות גם בשמכם. כואב הלב לשמוע על שירה, אם צעירה שהיא והתינוק שהוציאו מביטנה נאבקים עכשיו ...
קראו עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות