נרשמים, מדברים ומשפיעים

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בפתח מושב הכנסת

כבוד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין והגב' נחמה ריבלין
ראש הממשלה חה"כ בנימין נתניהו והגב' שרה נתניהו
יושב-ראש הכנסת חה"כ יואל )יולי) אדלשטיין והגב' אירינה נבזלין
נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ומר דוד חיות
מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא
יושב-ראש הכנסת לשעבר דן תיכון והגב' לודמילה תיכון
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת
פרחיה כץ אחותו של חייל צה"ל הנעדר רס"ל יהודה כץ

זה המושב האחרון של הכנסת העשרים ואני מקווה שזוהי הכנסת האחרונה שבה בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל. זה לא עניין אישי זה עניין לאומי.
ובמקום להמתין להכרעות פליליות אני מניחה היום על שולחן הכנסת כתב אישום ציבורי אדוני ראש הממשלה.

הקשבתי לנאום התעמולה שלך. נאום האהבה העצמית שכרגיל עבר להסתה רגילה עם הבכיינות הרגילה, המתקפה על התקשורת, זאת אומרת אתה עסוק בעוד משהו חוץ ממה שכותבים עליך? נגיד, ביטחון למשל? קשה להאמין שאנחנו חיים באותה מדינה.

גם לי קשה היה להאמין שבשנת השבעים למדינה מדהימה שנבנתה כאן, ממשלה נבחרת תייצר באופן מלאכותי ולצרכים פוליטיים, ציניים אויבים מבית, שתפורר את הדבק שמחבר ביננו, שתהרוס במכוון את כל המוסדות ששומרים על הדמוקרטיה, שתעדיף רבנים קיצונים, שתכשיר את השחיתות ותנסה להפוך את התקשורת מכלב השמירה של הדמוקרטיה כפי שהיא צריכה להיות, לשופר כנוע שלך. ממשלה שתוביל לסיפוח ולמדינה עם רוב מוסלמי כי לשם אתה מוביל אותנו. והחמור מכל, ממשלה שתקרע את מגילת העצמאות לחתיכות.

ידענו ויכוחים ומחלוקות פוליטיות קשות כאן, בכנסת וברחובות, עד כדי רצח פוליטי. בעבר נמצאה ההנהגה שאיחתה את הקרעים וחיברה אותנו מחדש למי שאנחנו, כולנו: אזרחים גאים של המדינה היהודית היחידה בעולם, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, מדינה קטנה בגודלה אבל גדולה בערכים שלה. זה הדבק שחיבר אותנו גם ברגעים קשים.

ומה שמפורר אותנו מבפנים זאת לא ביקורת של האופוזיציה על מדיניות של ממשלה – אלא העובדה שהממשלה הפכה להיות לאופוזיציה למוסדות המדינה הדמוקרטית, מערכות המשפט ואכיפת החוק, והתקשורת החופשית.

ממשלות אפשר להחליף, ובמקרה הזה זה רצוי וחשוב. יסודות עליהן בנויה המדינה לא. אם פעם עוד הזדעזענו כשאזרחים קראו בוגד לראש מממשלה עכשיו ראש הממשלה קורא בוגדים לאזרחי המדינה שלו. מאיימים על פקיד ציבור, על שופט, על מפקד בצה"ל, על אמן על פעיל חברתי , על כל גוף תקשורת, שיתיישרו לפי הקו ומי שלא מתיישר ומהלל נסגר או מפוטר. אני יודעת שאצלך, ביבי, זה הרי ציני לצרכים פוליטיים אבל אתה גורם לאנשים לשנוא את האחים שלהם. ההסתה השיסוי, האלימות המילולית לא נשארת בממשלה היא יורדת למטה לרחוב, לאלימות פיזית , בבתי הספר, בכביש, בבתי חולים, נגד חלשים, נגד נשים ובכל מקום.

אתה יכול לקרוא לנו איך שאתה רוצה. אני מייצגת כאן על הבמה מיליונים מאזרחי ישראל, אלה שראש הממשלה שלהם, גם אם לא כולם בחרו בו, קורא להם בוגדים ועוכרי ישראל. הם משרתים בצה"ל ומוכנים להיהרג למען המדינה שלנו. חלקם שילמו מחירים קשים וכבדים. ישראלים שעובדים קשה בשביל לחיות כאן בכבוד ולגדל כאן את הילדים שלהם וה"חטא" הנורא שלהם זה שהם חושבים אחרת ממך.
הרי לא נאמנות למדינה אתה רוצה אלא נאמנות אישית לך וזה לא יהיה.

אנחנו אוהבים את ישראל, אנחנו כואבים את מה שקורה לה ואנחנו נילחם על המדינה שלנו. המדינה של כולם, ראש הממשלה, של כ ו ל ם. של כל אחד ואחת מאזרחי ישראל. לא רק שלך ולא רק של המשפחה שלך.

אפשר לחזור ולהיות עם מאוחד. זה מרגש האמת כשאנחנו מאוחדים מול אויבים, שותפים בכאב מול פיגועי טרור נפשעים ואחים ממש ביציאה לקרב. אבל עם צריך חזון משותף שקשור אלינו, לא לאויבים שלנו.

לפני שבעים שנה באו בזה אחר זה כל מנהיגי היישוב, יריבים פוליטיים מרים, יצרו את הדבק שאיחד בינינו ואיתו יצאנו למלחמת העצמאות. מגילת העצמאות שקבעה שישראל היא מדינת העם היהודי ויש בה שוויון לכל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע ומין.

צריך לחזור אליה, היא צריכה להיות החוקה שלנו! אפשר לחוקק אותה. החוק כבר הוגש. דמיינו לרגע את רגע האחדות הזה שיכול להיות כאן בכנסת ישראל, כמעט כל הבית הזה, כל הכנסת מצביעה בעד מגילת העצמאות יחד עם נכבדי העדה הדרוזית שישבו בקהל ועם מסר לאזרחי המדינה הערבים שאומר שמדינת העם היהודי לא גורעת מהזכות האזרחית שלהם לשוויון. וכל אחד מאזרחי המדינה וכל יהודי העולם, שמרגישים היום כל כך רע, יכולים לומר בגאווה: זאת המגילה שלנו, זאת המדינה שלנו.

אבל זה לא יקרה, לא עם ממשלת השותפים הטבעיים. אלה שמובילים למדינת הלכה, אלה שלעולם לא יסכימו לשוויון לנשים או ללהט״בים או בשירות צבאי אזרחי או לאומי, יחד עם אלה שמובילים לסיפוח והרס הדמוקרטיה. רוצים להוכיח את ההפך? בבקשה. ביום רביעי הקרוב נעלה את החוק שמבקש להוסיף את המילה שוויון לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אמרת מעל כל במה ומעל כל דוכן, חוק יסוד האדם וחירותו, בקשה, אנחנו נבקש להוסיף לו את המילה שוויון, תצביעו בעד ותהיה לכם גם את ההזדמנות להצביע בעד מגילת העצמאות. אתם לא תעשו את זה אבל לפחות נחשוף את השקר הקבוע שלכם.

מולכם, אנחנו, האופוזיציה הישראלית, נציג את החזון שלנו, את המצפן שמורה לנו את הדרך. אנחנו כולנו גאים במדינת הסטארט-אפ שלנו אז בואו נשתמש לרגע בווייז הישראלי כדי להחליט בין שני יעדים שונים לגמרי שיקבעו איזה ישראל נשאיר לילדים שלנו, לא פחות:
היעד הלאומי שלנו בשתי מילים: מגילת העצמאות. או במשפט אחד -מדינת הלאום של העם היהודי שיש בה שוויון לכולם. מדינה בטוחה, חזקה וערכית שחיה בשלום, לו ניתן.

מדינת העם היהודי שלנו מחוברת למסורת, אתה יודע ראש הממשלה, אנחנו מתרגשים מאותם בתי כנסת, אנחנו רק לא משתמשים בפוגרום היסטורי כתעמולת בחירות כי הסיפור המרגש הזה שלך נשמע לי כל כך מוכר כי שמעתי אותו כתשדיר תעמולה ברדיו בבחירות 2015 שנגמרו בעניין הזה של הערבים שנוהרים לקלפיות. אז אל תטיף לנו אנחנו מחוברים להיסטוריה, לתרבות ולערכים היהודים של: ״ואהבת לרעך״ ״ואהבת את הגר״. הם לא הכניעה, גברתי שרת המשפטים, של היהדות לערכים אוניברסליים – הם הערכים היהודים שהיו לאור לגויים.
והיהדות שלנו כשרה גם בלי לשלם על תעודת הכשרות לרבנות.

וכאמור היהדות שלנו כשרה גם בלי לשלם לרבנות על תעודת כשרות כי המדינה היהודית שלנו היא לא מדינת הלכה, לא תהיה בה הדתה בבתי הספר, המונופול על היהדות לא של המפלגות החרדיות ואנחנו לא ניתן לכם להרחיק מעל היהדות את הצעירים הישראלים או את יהודי התפוצות שהם חלק מעם ישראל בכל זרם ביהדות שבו הם בוחרים להיות הם נמצאים.

ולכן, כדי לשמור על רוב יהודי במדינה יהודית אנחנו חייבים לעצור בתחנת ההיפרדות מהפלשתינים. זהו אינטרס ישראלי חיוני.
גם אם יש בעיה עם הפרטנר ואין שלום מעבר לפינה, אנחנו לא ניתן לכם להשתמש בצד השני כמסך עשן, כפי שעשית כאן עכשיו, על היעד האמיתי בווייז שלכם שאותו אתם מקדמים כל יום שעובר – סיפוח, על חשבון הרוב היהודי.

לא אנחנו לא נהיה בני ערובה של הפלשתינים. מדינת ישראל קמה כמדינת העם היהודי למרות ההתנגדות הערבית ואנחנו נקבל בעצמנו את ההחלטות שלנו כדי לשמור עליה מדינה יהודית. והויכוח הוא ביננו לבין עצמינו וההכרעה קריטית.

כי, כי אדוני ראש הממשלה, התחנה שלנו היא פרידה מהפלשתינים והתחנה שלכם היא פרידה מהדמוקרטיה.

לכן יצאתם למתקפה משולבת נגד כל מי שמניף דגל של זכויות. הרי מתקפה על מערכות החוק והמשפט כל כך נוחה לחשוד בפלילים שרוצה לפגוע, לגמד, להגחיך ולייצר דהלגיטימציה לכל המוסדות שאמורים להכריע בעניינו לפני שהם יחרצו את דינו.

ואל תשתמשו בביטחון כתירוץ לכל הדבר הזה. בואו נדבר ביטחון.
ביטחון לא עושים בדיבורים, לא בנאומים, לא בהסברה ואפילו לא במסעות ולחיצות ידיים מסביב לעולם – ביטחון עושים בהחלטות. צבאיות ומדיניות.

צה"ל הוא הצבא החזק באזור. נמשיך לתת לו גיבוי בהגנה על ישראל ובפעולותיו נגד הטרור. נתייצב נגד כל מי שינסה לפגוע בחייליו ומפקדיו בבתי משפט זרים כפי שנתנגד כאן לכל מי שינסה לשנות את רוח צה״ל והקוד האתי שלו. צהל ימשיך לעשות תפקידו. התפקיד שלכם קבלת ההחלטות המדיניות, יוק. – הרי חסרה לכם הרגל המדינית המסיימת.

אתה מתגאה אדוני ראש הממשלה, בזה שהיית הראשון לזהות את האיום האירני, אני מוכנה לפרגן לך את זה, אבל לצערי במבחן התוצאה, אחרי עשר שנות שלטון, ואיראן כבר כאן, קרוב לגבול שלנו, למרות עבודה מרשימה של המוסד וחיל האוויר, ואף אחד עוד לא יודע איך זה יגמר.
אבל כשראש מממשלה עסוק בלפרק את החברת הישראלית במיומנות כזאת, הוא לא טורח לפרק את חבית חומר הנפץ שעליה אנחנו יושבים בעזה וביהודה ושומרון, ואפשר לפרק אותה.

נתחיל בעזה – ממשלה שיושבת קפואה. חסרת אונים מול ארגון טרור. ואזרחי ישראל צריכים לדעת שהבחירה היא לא בין הסכם כניעה עם החמאס לבין מבצע צבאי. האסטרטגיה של ישראל צריכה להיות בריתות בטחוניות נגד, נגד הטרוריסטים האיסלמיסטים הקיצונים. זה נכון לאיראן,נכון לחיזבאללה, נכון לחמאס.

ויכולים להיות לנו שותפים, הגורמים הפרגמטיים באזור, גם בתוך הרשות הפלשתינית, אלה שמשתפים פעולה עם צה"ל נגד הטרור.

אבל נתניהו עושה בדיוק ההפך, שנים שהיא פועל להחליש את המתונים ולחזק את הקיצונים. והממשלה הזאת היא הממשלה שהביאה אותנו למצב שבו בצד השני הכתובת היחידה הופכת להיות החמאס. כי זה נוח, החמאס הוא איום בטחוני. אבל עם החמאס אין איום לשלום, הוא לא מסכן באמת את הממשלה.

אני הובלתי חרם בינלאומי על חמס עד שיתנער מטרור ויכיר בישראל. נתניהו ליברמן אלופי החרמות הראשונים לשבור את החרם הבינלאומי נגד חמאס.

זאת אומרת, זה דיי מביך איך מי שנבחר כי הוא כתב ספר על המלחמה בטרור פועל להפך – גם שיחרר להם אלפי טרוריסטים וגם משלם לטרוריסט הראשי שאותו הוא שחרר מהכלא דמי חסות. אתה תוקף את אבו מאזן עכשיו, כי אבו מאזן לא מוכן לקחת את שק הכסף שאתה רוצה לתת לו כדי שהוא ישלם לטרוריסטים עצמם, לא למשפחות השהידים, לאלה ששולחים את השהידים.

שמעתי שאתה שמח מהשינוי התודעתי בקרב הציבור, כי מה? כי הציבור עכשיו כבר הבין שאין סיכוי לשלום? זה מה שמשמח אותך? לא היה עדיף שתשנה בשביל הציבור הזה את המציאות ותנסה לפחות להשיג שלום?

אבל אני יודעת, האמת אני יודעת איך אתה מרגיש עכשיו בקבינט כשבנט עושה לך את מה שאתה עשית לי בעופרת יצוקה. עם הטקסטים האלה של עוד כוח ואני יכול ורק תתנו לי. הרי אתה יודע שזה קשקוש. כי החלטות על ביטחון עושים בלי שיקולים פוליטיים.

עכשיו אתה שומע הרי את הערכות גורמי הביטחון, אתה יודע שצריך להרגיע את יהודה ושומרון, אתה יודע שצריך לתת אופק מדיני גם להם, לא רק לטרוריסטים בעזה. אבל אתה משותק מפחד 'הבייס'. לא ברצינות בניה בשטחים כמענה לטרור? הרי זה תשלום למתנחלים שלא יתקפו מימין גם במחיר הידרדרות ביטחונית.

קראת לנו חמוצים ביבי, אתה היום ההחמצה. משותק מול כל הזדמנות מדינית ויוזמה ביטחונית.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה עוד כהונה שלך עם שיכרון הכוח, אובדן המעצורים והתחושה שהכל מותר. גם אני כבוד הנשיא ז׳בוטינסקאית. איך אמר ז׳בוטינסקי – ״הרעל הארסי ביותר שעלול להרעיל מוסר של אדם טמון במילים כאן מותר״

חסר לישראל מנהיג. כזה שירד לעוטף עזה, שיקשיב וירגיש ולו לרגע איך החיים בתוך העשן ובלוני התבערה,
שיבקר או אפילו ירים טלפון לאזרחי ישראל הצעירים הערבים שהוכו כי הם ערבים. מנהיג שיגיד לקיצונים גם בתוך מפלגתו, למרות שזה לא מי יודע מה נעים לעשות את זה – עד כאן.

אמרתי דברים קשים אבל חובתנו להראות את הקו המחבר. את כל הנקודות של כל מה שהממשלה הזאת עושה לפני שנתעורר כולנו למציאות שכבר אי אפשר לתקן אותה. כשלא נוכל כבר לאחות את הקרע, לא נוכל לסמן גבול לישראל. אנחנו בכלל בעד גבולות, גבול למדינת ישראל, וממשלה עם גבולות איזונים ובלמים. כשיהיה רוב מוסלמי בין הים לירדן והדמוקרטיה, הדמוקרטיה היא כמו חמצן – לא מרגישים שהיא קיימת עד שהיא נגמרת.

מול מנהיגות שהשחיתות היא אורח חייה, ומובילה למדינה קיצונית ומשיחית, וסיפוח של מיליוני פלשתינים לתוכנו עם טרור נמשך – צריכה להתייצב מנהיגות נקייה ששומרת על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית, לאומית וליברלית, חזקה ובטוחה ויוצרת שוב תקווה, גם לשלום.
החזון שלנו צודק. הוא הטוב ביותר לישראל. אנחנו הרוב הטוב ואנחנו יכולים לנצח איתו. חייבים לנצח איתו. ואני קוראת מכאן לכל מנהיג, לכל ראש מפלגה קיימת או בארון, השותף לדרך שלנו להצטרף. שתיקה היא לא אופציה. חובתנו לעמוד כגוש ולכתוב ביחד שוב את הווייז הלאומי. וכשאנחנו נחבור ביחד לגוש אחד גדול, אנחנו ניתן תקווה, ורבים וטובים יצטרפו ואז גם ננצח. אם לפני שבעים שנה יכלו כל המנהיגים לעשות את זה למרות היריבות הקשה ביניהם – גם אנחנו יכולים.
תהליך גישור לפני גירושין
קראו עוד

ציפי לבני: "מנהיגות צריך לגלות גם כשלא נוח מול ה״בייס״

טוב רבותיי, המדינה הכי חזקה באזור. תשעה מיליון תושבים. חגגנו 70 שנות עצמאות. מדינה ששבויה בידי סמוטריץ׳ וחבורת קיצוניים, שפוגעים בכל חלקה טובה ומבקשים להפוך ...
קראו עוד

לא אתערב במינוי הרמטכ״ל. כל מעורבות זרה פסולה ופוגעת בצה״ל אבל ההתערבות של אם תרצו מכוערת במיוחד

כששמעתי על מכתב המשפחות השכולות נגד מינוי סגן הרמטכ״ל יאיר גולן לרמטכ״ל, שתקתי כדי לא להפוך את מינוי הרמטכ״ל לעניין פוליטי. שמחתי כשראיתי את תגובת ...
קראו עוד
פיילוט להנגשת הייעוץ המשפטי לציבור הבלתי מיוצגים
קראו עוד

ציפי לבני בנאום אי אמון: ראש ממשלה חזק? הצחקתם אותנו. ראש ממשלה שנכנע וייכנע גם לחמאס

  אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה, יש לנו מדינה נהדרת. אנשים שאוהבים אותה ואכפת להם ממנה, הם תורמים לה, הם משרתים בה, נלחמים עבורה ולעתים משלמים ...
קראו עוד

מתוך ערב מספרי סיפורים

לאבא שלי, הדבר שהיה לו הכי חשוב באמת, שיידע הדור הצעיר את סיפורי הגבורה והמבצעים של אנשי האצ“ל, שלו ושל חבריו, ולכן הוא כתב ספר, ...
קראו עוד
יותר שקיפות – פחות שחיתות !
קראו עוד
סדנאות לשופטים בנושא תקיפה מינית
קראו עוד

השימוש הציני של נתניהו, ליברמן ולפיד בצה"ל כדי להכשיר השתמטות הוא בלתי נסבל

השימוש הציני של נתניהו, ליברמן ולפיד בצה"ל כדי להכשיר השתמטות הוא בלתי נסבל. מי שקבר הלילה את השוויון בנטל - שיתייצב ויודה ולא יתחבא מאחורי ...
קראו עוד

להאזנה לנאומה של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי

שלא תחשבו שהייתי כאן רק כי הקשבתי לבנט, הקשבתי גם ליאיר בחוץ, ואני מוצאת את עצמי עם רצון עז להתווכח יותר איתם מאשר עם ה-INSS. ...
קראו עוד

ציפי לבני במליאה: הקואליציה הזאת – רק כוח. לדרוס, לדרוס, לדרוס

לקואליציה במדינת ישראל אין מונופול על היהדות, לגברים אין מונופול על היהדות, ולצערנו הרב- לרבנות במדינת ישראל יש מונופול על היהדות כי זה מה שהיא ...
קראו עוד

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני במסיבת העיתונאים: היום אנחנו מציגים שני דברים – אופוזיציה ואלטרנטיבה

  במהלך השנים האחרונות חזרתי וקראתי להקמת גוש גדול ורחב שיציג אלטרנטיבה רעיונית ופוליטית לדרך של ממשלות נתניהו ושותפיו הטבעיים. הקמתי את המחנה הציוני בשותפות עם הרצוג ...
קראו עוד
מכתב הגושים של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש
קראו עוד

מעולם לא היה ראש ממשלה שדיבר כל כך הרבה על השואה וביזה את זכרון השואה באופן כל כך עמוק

החרפה שביצע נתניהו בזיכרון השואה על חשבון מדינת ישראל והעם היהודי כולו תיזכר לדיראון עולם. ההצהרה המשותפת שחתם עליה יחד עם ראש ממשלת פולין בשם ...
קראו עוד
הכפפת קק״ל למבקר המדינה
קראו עוד

ביבי תחליט – חוק הלאום הזה או מגילת העצמאות. באיזה צד אתה? התשובה המהדהדת של הרבבות הערב ברורה

ביבי תחליט - חוק הלאום הזה או מגילת העצמאות. באיזה צד אתה? התשובה המהדהדת של הרבבות הערב ברורה. אפשר עדיין להגיע לאחדות סביב מגילת העצמאות במקום ...
קראו עוד

ציפי לבני בוועדת חוק הלאום: אם יש לנו תפקיד היסטורי; זה לשמור על שני ערכים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

החוק הזה, הוא בושה גדולה מבחינתי, כיהודיה וכישראלית בסדר הזה – שאף אחד לא יתבלבל. ולא בגלל שהחוק מעגן את זכותו של העם היהודי ...
קראו עוד

אנחנו יכולים לכתוב את העתיד – נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בעצרת הזיכרון לזכר ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל

בכיכר הזו נשפך דמו של ראש מממשלת ישראל יצחק רבין בעת שביקש למנוע שפיכות דמים. הוא נרצח בגלל השלום, זהו רצח פוליטי. נקודה בכיכר הזו נרצח ראש ...
קראו עוד
קמפיין נגד גזענות של משרד המשפטים
קראו עוד

4 שנים למבצע צוק איתן

ישראל נגררה אז למבצע, החמאס קבע את גובה הלהבות ואת עומק המנהרות. אפשר היום שזה יהיה אחרת אבל במקום טקטיקה של חוטי עפיפון או לבקש ...
קראו עוד
נשים בוועדות המשנה לבחירת דיינים
קראו עוד
הורדה באגרות לפי חוק חופש המידע
קראו עוד
הפיכת יום ירושלים ליום זיכרון ממלכתי עבור בני העדה האתיופי שמתו בדרכם לישראל
קראו עוד
פרוייקט סיוע משפטי חינם לחושפי שחיתויות
קראו עוד
הפצצת הכור הסורי בשנת 2007
קראו עוד

זהו ביבי, חזרת? ממש לא התגעגענו

בפרק הראשון, זה היית אתה לוחש באוזן של הרב כדורי שהשמאל ממש שכחו מה זה להיות יהודים. ובפרק השני ניצחת בחירות עם הערבים שנוהרים לקלפיות, ...
קראו עוד

זאב זבוטינסקי, מנהיג, דמוקרט, ליברל וגם פמיניסט. וכמו בעוד דברים, שנים לפני כולם

כ״ט בתמוז היום, יום פטירתו של ז׳בוטינסקי. דיברתי עליו הרבה בזמן האחרון ועל משנתו הדמוקרטית מול הסחף הקיצוני-לאומני שנערם בחקיקה חדשה בכנסת דווקא מצד המפלגה ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני: ביבי ברח כי אין לו תשובה לשאלה אחת שאנחנו מתכוונים להניח על השולחן

אדוני יושב הראש, נכבדי העדה הדרוזית שיושבים כאן ביציע, אני רוצה קודם לברך אתכם על זה שהגעתם היום, ואני רוצה לעשות גם משהו שראש הממשלה ...
קראו עוד
סיום מלחמת לבנון השנייה בהחלטה 1701 של מועצת האו"ם
קראו עוד
הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בטקס האזכרה בכנסת במלאת 23 שנים לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין

משפחת רבין, נשיא מדינת ישראל מר ראובן רובי ריבלין, יושב ראש הכנסת, יושב ראש הסוכנות היהודית בוז‘י הרצוג ורעייתו מיכל, נשיאת בית המשפט העליון אסתר ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס פורום קהלת

תודה רבה ושלום לכולם. אני חשבתי שאני מגיעה לדיון על ערכיה של מדינת ישראל ולא לדיון בשאלה מה בג״ץ יכול או לא יכול לעשות. ועל ...
קראו עוד

אלוף במיל, ח"כ איל בן ראובן – כבר 3 שנים בשביל מיגון הצפון

קראו עוד

נאום מלא: ראש האופוזיציה ציפי לבני – בכנס המכון למדיניות נגד טרור בהרצליה מניחה את האלטרנטיבה הביטחונית על השולחן

הבשורה הרעה היא שכבר אין את העניין של זבנג וגמרנו ואלבומי ניצחון של מלחמת ששת הימים, מצד שני הבשורה הטובה היא שכבר אין את צבאות ...
קראו עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות