28/05/2020 , ה' סיון התש"פ
ENG

נרשמים, מדברים ומשפיעים

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בפתח מושב הכנסת

כבוד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין והגב' נחמה ריבלין
ראש הממשלה חה"כ בנימין נתניהו והגב' שרה נתניהו
יושב-ראש הכנסת חה"כ יואל )יולי) אדלשטיין והגב' אירינה נבזלין
נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ומר דוד חיות
מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא
יושב-ראש הכנסת לשעבר דן תיכון והגב' לודמילה תיכון
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת
פרחיה כץ אחותו של חייל צה"ל הנעדר רס"ל יהודה כץ

זה המושב האחרון של הכנסת העשרים ואני מקווה שזוהי הכנסת האחרונה שבה בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל. זה לא עניין אישי זה עניין לאומי.
ובמקום להמתין להכרעות פליליות אני מניחה היום על שולחן הכנסת כתב אישום ציבורי אדוני ראש הממשלה.

הקשבתי לנאום התעמולה שלך. נאום האהבה העצמית שכרגיל עבר להסתה רגילה עם הבכיינות הרגילה, המתקפה על התקשורת, זאת אומרת אתה עסוק בעוד משהו חוץ ממה שכותבים עליך? נגיד, ביטחון למשל? קשה להאמין שאנחנו חיים באותה מדינה.

גם לי קשה היה להאמין שבשנת השבעים למדינה מדהימה שנבנתה כאן, ממשלה נבחרת תייצר באופן מלאכותי ולצרכים פוליטיים, ציניים אויבים מבית, שתפורר את הדבק שמחבר ביננו, שתהרוס במכוון את כל המוסדות ששומרים על הדמוקרטיה, שתעדיף רבנים קיצונים, שתכשיר את השחיתות ותנסה להפוך את התקשורת מכלב השמירה של הדמוקרטיה כפי שהיא צריכה להיות, לשופר כנוע שלך. ממשלה שתוביל לסיפוח ולמדינה עם רוב מוסלמי כי לשם אתה מוביל אותנו. והחמור מכל, ממשלה שתקרע את מגילת העצמאות לחתיכות.

ידענו ויכוחים ומחלוקות פוליטיות קשות כאן, בכנסת וברחובות, עד כדי רצח פוליטי. בעבר נמצאה ההנהגה שאיחתה את הקרעים וחיברה אותנו מחדש למי שאנחנו, כולנו: אזרחים גאים של המדינה היהודית היחידה בעולם, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, מדינה קטנה בגודלה אבל גדולה בערכים שלה. זה הדבק שחיבר אותנו גם ברגעים קשים.

ומה שמפורר אותנו מבפנים זאת לא ביקורת של האופוזיציה על מדיניות של ממשלה – אלא העובדה שהממשלה הפכה להיות לאופוזיציה למוסדות המדינה הדמוקרטית, מערכות המשפט ואכיפת החוק, והתקשורת החופשית.

ממשלות אפשר להחליף, ובמקרה הזה זה רצוי וחשוב. יסודות עליהן בנויה המדינה לא. אם פעם עוד הזדעזענו כשאזרחים קראו בוגד לראש מממשלה עכשיו ראש הממשלה קורא בוגדים לאזרחי המדינה שלו. מאיימים על פקיד ציבור, על שופט, על מפקד בצה"ל, על אמן על פעיל חברתי , על כל גוף תקשורת, שיתיישרו לפי הקו ומי שלא מתיישר ומהלל נסגר או מפוטר. אני יודעת שאצלך, ביבי, זה הרי ציני לצרכים פוליטיים אבל אתה גורם לאנשים לשנוא את האחים שלהם. ההסתה השיסוי, האלימות המילולית לא נשארת בממשלה היא יורדת למטה לרחוב, לאלימות פיזית , בבתי הספר, בכביש, בבתי חולים, נגד חלשים, נגד נשים ובכל מקום.

אתה יכול לקרוא לנו איך שאתה רוצה. אני מייצגת כאן על הבמה מיליונים מאזרחי ישראל, אלה שראש הממשלה שלהם, גם אם לא כולם בחרו בו, קורא להם בוגדים ועוכרי ישראל. הם משרתים בצה"ל ומוכנים להיהרג למען המדינה שלנו. חלקם שילמו מחירים קשים וכבדים. ישראלים שעובדים קשה בשביל לחיות כאן בכבוד ולגדל כאן את הילדים שלהם וה"חטא" הנורא שלהם זה שהם חושבים אחרת ממך.
הרי לא נאמנות למדינה אתה רוצה אלא נאמנות אישית לך וזה לא יהיה.

אנחנו אוהבים את ישראל, אנחנו כואבים את מה שקורה לה ואנחנו נילחם על המדינה שלנו. המדינה של כולם, ראש הממשלה, של כ ו ל ם. של כל אחד ואחת מאזרחי ישראל. לא רק שלך ולא רק של המשפחה שלך.

אפשר לחזור ולהיות עם מאוחד. זה מרגש האמת כשאנחנו מאוחדים מול אויבים, שותפים בכאב מול פיגועי טרור נפשעים ואחים ממש ביציאה לקרב. אבל עם צריך חזון משותף שקשור אלינו, לא לאויבים שלנו.

לפני שבעים שנה באו בזה אחר זה כל מנהיגי היישוב, יריבים פוליטיים מרים, יצרו את הדבק שאיחד בינינו ואיתו יצאנו למלחמת העצמאות. מגילת העצמאות שקבעה שישראל היא מדינת העם היהודי ויש בה שוויון לכל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע ומין.

צריך לחזור אליה, היא צריכה להיות החוקה שלנו! אפשר לחוקק אותה. החוק כבר הוגש. דמיינו לרגע את רגע האחדות הזה שיכול להיות כאן בכנסת ישראל, כמעט כל הבית הזה, כל הכנסת מצביעה בעד מגילת העצמאות יחד עם נכבדי העדה הדרוזית שישבו בקהל ועם מסר לאזרחי המדינה הערבים שאומר שמדינת העם היהודי לא גורעת מהזכות האזרחית שלהם לשוויון. וכל אחד מאזרחי המדינה וכל יהודי העולם, שמרגישים היום כל כך רע, יכולים לומר בגאווה: זאת המגילה שלנו, זאת המדינה שלנו.

אבל זה לא יקרה, לא עם ממשלת השותפים הטבעיים. אלה שמובילים למדינת הלכה, אלה שלעולם לא יסכימו לשוויון לנשים או ללהט״בים או בשירות צבאי אזרחי או לאומי, יחד עם אלה שמובילים לסיפוח והרס הדמוקרטיה. רוצים להוכיח את ההפך? בבקשה. ביום רביעי הקרוב נעלה את החוק שמבקש להוסיף את המילה שוויון לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אמרת מעל כל במה ומעל כל דוכן, חוק יסוד האדם וחירותו, בקשה, אנחנו נבקש להוסיף לו את המילה שוויון, תצביעו בעד ותהיה לכם גם את ההזדמנות להצביע בעד מגילת העצמאות. אתם לא תעשו את זה אבל לפחות נחשוף את השקר הקבוע שלכם.

מולכם, אנחנו, האופוזיציה הישראלית, נציג את החזון שלנו, את המצפן שמורה לנו את הדרך. אנחנו כולנו גאים במדינת הסטארט-אפ שלנו אז בואו נשתמש לרגע בווייז הישראלי כדי להחליט בין שני יעדים שונים לגמרי שיקבעו איזה ישראל נשאיר לילדים שלנו, לא פחות:
היעד הלאומי שלנו בשתי מילים: מגילת העצמאות. או במשפט אחד -מדינת הלאום של העם היהודי שיש בה שוויון לכולם. מדינה בטוחה, חזקה וערכית שחיה בשלום, לו ניתן.

מדינת העם היהודי שלנו מחוברת למסורת, אתה יודע ראש הממשלה, אנחנו מתרגשים מאותם בתי כנסת, אנחנו רק לא משתמשים בפוגרום היסטורי כתעמולת בחירות כי הסיפור המרגש הזה שלך נשמע לי כל כך מוכר כי שמעתי אותו כתשדיר תעמולה ברדיו בבחירות 2015 שנגמרו בעניין הזה של הערבים שנוהרים לקלפיות. אז אל תטיף לנו אנחנו מחוברים להיסטוריה, לתרבות ולערכים היהודים של: ״ואהבת לרעך״ ״ואהבת את הגר״. הם לא הכניעה, גברתי שרת המשפטים, של היהדות לערכים אוניברסליים – הם הערכים היהודים שהיו לאור לגויים.
והיהדות שלנו כשרה גם בלי לשלם על תעודת הכשרות לרבנות.

וכאמור היהדות שלנו כשרה גם בלי לשלם לרבנות על תעודת כשרות כי המדינה היהודית שלנו היא לא מדינת הלכה, לא תהיה בה הדתה בבתי הספר, המונופול על היהדות לא של המפלגות החרדיות ואנחנו לא ניתן לכם להרחיק מעל היהדות את הצעירים הישראלים או את יהודי התפוצות שהם חלק מעם ישראל בכל זרם ביהדות שבו הם בוחרים להיות הם נמצאים.

ולכן, כדי לשמור על רוב יהודי במדינה יהודית אנחנו חייבים לעצור בתחנת ההיפרדות מהפלשתינים. זהו אינטרס ישראלי חיוני.
גם אם יש בעיה עם הפרטנר ואין שלום מעבר לפינה, אנחנו לא ניתן לכם להשתמש בצד השני כמסך עשן, כפי שעשית כאן עכשיו, על היעד האמיתי בווייז שלכם שאותו אתם מקדמים כל יום שעובר – סיפוח, על חשבון הרוב היהודי.

לא אנחנו לא נהיה בני ערובה של הפלשתינים. מדינת ישראל קמה כמדינת העם היהודי למרות ההתנגדות הערבית ואנחנו נקבל בעצמנו את ההחלטות שלנו כדי לשמור עליה מדינה יהודית. והויכוח הוא ביננו לבין עצמינו וההכרעה קריטית.

כי, כי אדוני ראש הממשלה, התחנה שלנו היא פרידה מהפלשתינים והתחנה שלכם היא פרידה מהדמוקרטיה.

לכן יצאתם למתקפה משולבת נגד כל מי שמניף דגל של זכויות. הרי מתקפה על מערכות החוק והמשפט כל כך נוחה לחשוד בפלילים שרוצה לפגוע, לגמד, להגחיך ולייצר דהלגיטימציה לכל המוסדות שאמורים להכריע בעניינו לפני שהם יחרצו את דינו.

ואל תשתמשו בביטחון כתירוץ לכל הדבר הזה. בואו נדבר ביטחון.
ביטחון לא עושים בדיבורים, לא בנאומים, לא בהסברה ואפילו לא במסעות ולחיצות ידיים מסביב לעולם – ביטחון עושים בהחלטות. צבאיות ומדיניות.

צה"ל הוא הצבא החזק באזור. נמשיך לתת לו גיבוי בהגנה על ישראל ובפעולותיו נגד הטרור. נתייצב נגד כל מי שינסה לפגוע בחייליו ומפקדיו בבתי משפט זרים כפי שנתנגד כאן לכל מי שינסה לשנות את רוח צה״ל והקוד האתי שלו. צהל ימשיך לעשות תפקידו. התפקיד שלכם קבלת ההחלטות המדיניות, יוק. – הרי חסרה לכם הרגל המדינית המסיימת.

אתה מתגאה אדוני ראש הממשלה, בזה שהיית הראשון לזהות את האיום האירני, אני מוכנה לפרגן לך את זה, אבל לצערי במבחן התוצאה, אחרי עשר שנות שלטון, ואיראן כבר כאן, קרוב לגבול שלנו, למרות עבודה מרשימה של המוסד וחיל האוויר, ואף אחד עוד לא יודע איך זה יגמר.
אבל כשראש מממשלה עסוק בלפרק את החברת הישראלית במיומנות כזאת, הוא לא טורח לפרק את חבית חומר הנפץ שעליה אנחנו יושבים בעזה וביהודה ושומרון, ואפשר לפרק אותה.

נתחיל בעזה – ממשלה שיושבת קפואה. חסרת אונים מול ארגון טרור. ואזרחי ישראל צריכים לדעת שהבחירה היא לא בין הסכם כניעה עם החמאס לבין מבצע צבאי. האסטרטגיה של ישראל צריכה להיות בריתות בטחוניות נגד, נגד הטרוריסטים האיסלמיסטים הקיצונים. זה נכון לאיראן,נכון לחיזבאללה, נכון לחמאס.

ויכולים להיות לנו שותפים, הגורמים הפרגמטיים באזור, גם בתוך הרשות הפלשתינית, אלה שמשתפים פעולה עם צה"ל נגד הטרור.

אבל נתניהו עושה בדיוק ההפך, שנים שהיא פועל להחליש את המתונים ולחזק את הקיצונים. והממשלה הזאת היא הממשלה שהביאה אותנו למצב שבו בצד השני הכתובת היחידה הופכת להיות החמאס. כי זה נוח, החמאס הוא איום בטחוני. אבל עם החמאס אין איום לשלום, הוא לא מסכן באמת את הממשלה.

אני הובלתי חרם בינלאומי על חמס עד שיתנער מטרור ויכיר בישראל. נתניהו ליברמן אלופי החרמות הראשונים לשבור את החרם הבינלאומי נגד חמאס.

זאת אומרת, זה דיי מביך איך מי שנבחר כי הוא כתב ספר על המלחמה בטרור פועל להפך – גם שיחרר להם אלפי טרוריסטים וגם משלם לטרוריסט הראשי שאותו הוא שחרר מהכלא דמי חסות. אתה תוקף את אבו מאזן עכשיו, כי אבו מאזן לא מוכן לקחת את שק הכסף שאתה רוצה לתת לו כדי שהוא ישלם לטרוריסטים עצמם, לא למשפחות השהידים, לאלה ששולחים את השהידים.

שמעתי שאתה שמח מהשינוי התודעתי בקרב הציבור, כי מה? כי הציבור עכשיו כבר הבין שאין סיכוי לשלום? זה מה שמשמח אותך? לא היה עדיף שתשנה בשביל הציבור הזה את המציאות ותנסה לפחות להשיג שלום?

אבל אני יודעת, האמת אני יודעת איך אתה מרגיש עכשיו בקבינט כשבנט עושה לך את מה שאתה עשית לי בעופרת יצוקה. עם הטקסטים האלה של עוד כוח ואני יכול ורק תתנו לי. הרי אתה יודע שזה קשקוש. כי החלטות על ביטחון עושים בלי שיקולים פוליטיים.

עכשיו אתה שומע הרי את הערכות גורמי הביטחון, אתה יודע שצריך להרגיע את יהודה ושומרון, אתה יודע שצריך לתת אופק מדיני גם להם, לא רק לטרוריסטים בעזה. אבל אתה משותק מפחד 'הבייס'. לא ברצינות בניה בשטחים כמענה לטרור? הרי זה תשלום למתנחלים שלא יתקפו מימין גם במחיר הידרדרות ביטחונית.

קראת לנו חמוצים ביבי, אתה היום ההחמצה. משותק מול כל הזדמנות מדינית ויוזמה ביטחונית.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה עוד כהונה שלך עם שיכרון הכוח, אובדן המעצורים והתחושה שהכל מותר. גם אני כבוד הנשיא ז׳בוטינסקאית. איך אמר ז׳בוטינסקי – ״הרעל הארסי ביותר שעלול להרעיל מוסר של אדם טמון במילים כאן מותר״

חסר לישראל מנהיג. כזה שירד לעוטף עזה, שיקשיב וירגיש ולו לרגע איך החיים בתוך העשן ובלוני התבערה,
שיבקר או אפילו ירים טלפון לאזרחי ישראל הצעירים הערבים שהוכו כי הם ערבים. מנהיג שיגיד לקיצונים גם בתוך מפלגתו, למרות שזה לא מי יודע מה נעים לעשות את זה – עד כאן.

אמרתי דברים קשים אבל חובתנו להראות את הקו המחבר. את כל הנקודות של כל מה שהממשלה הזאת עושה לפני שנתעורר כולנו למציאות שכבר אי אפשר לתקן אותה. כשלא נוכל כבר לאחות את הקרע, לא נוכל לסמן גבול לישראל. אנחנו בכלל בעד גבולות, גבול למדינת ישראל, וממשלה עם גבולות איזונים ובלמים. כשיהיה רוב מוסלמי בין הים לירדן והדמוקרטיה, הדמוקרטיה היא כמו חמצן – לא מרגישים שהיא קיימת עד שהיא נגמרת.

מול מנהיגות שהשחיתות היא אורח חייה, ומובילה למדינה קיצונית ומשיחית, וסיפוח של מיליוני פלשתינים לתוכנו עם טרור נמשך – צריכה להתייצב מנהיגות נקייה ששומרת על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית, לאומית וליברלית, חזקה ובטוחה ויוצרת שוב תקווה, גם לשלום.
החזון שלנו צודק. הוא הטוב ביותר לישראל. אנחנו הרוב הטוב ואנחנו יכולים לנצח איתו. חייבים לנצח איתו. ואני קוראת מכאן לכל מנהיג, לכל ראש מפלגה קיימת או בארון, השותף לדרך שלנו להצטרף. שתיקה היא לא אופציה. חובתנו לעמוד כגוש ולכתוב ביחד שוב את הווייז הלאומי. וכשאנחנו נחבור ביחד לגוש אחד גדול, אנחנו ניתן תקווה, ורבים וטובים יצטרפו ואז גם ננצח. אם לפני שבעים שנה יכלו כל המנהיגים לעשות את זה למרות היריבות הקשה ביניהם – גם אנחנו יכולים.

נאומה המלא של ראש האופוזציה במכללה לביטחון לאומי

אם אתם רוצים את כל הסיפור כולו אז הורי נפגשו כשני לוחמי אצ"ל תוך כדי שוד רכבת כסף בריטית בלילה. רומנטיקה מסוג אחר. שלושה זוגות ...
קראו עוד
תהליך גישור לפני גירושין
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

ערב טוב. פעמיים ניהלתי משא ומתן מדיני לא עם ארגוני טרור ושלוש פעמים הייתי צריכה לקבל החלטה מול ארגוני טרור בעצם, כחברה בממשלת ישראל ובקבינט ...
קראו עוד
פרוייקט סיוע משפטי חינם לחושפי שחיתויות
קראו עוד
יותר שקיפות – פחות שחיתות !
קראו עוד

"היו שלום – עשו שלום" נאום הפרישה מהחיים הפוליטיים המלא של יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני

לפני עשרים שנה נבחרתי לכנסת ישראל במדינת ישראל, מדינת העם היהודי. דמוקרטיה שיש בה שוויון לכל. כל חיי הציבוריים ליוו אותי אותם ערכים ציוניים שינקתי בבית ...
קראו עוד

יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני בשבתרבות בנתניה – מראיין: אבי בטלהיים

לצפייה בשבתרבות
קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בוועידת ההזדמנויות של כלכליסט: "אפשר לעשות מהפך!"

להאזנה לנאום: אני יודעת שהועידה נקראת ועידת התחזיות, אבל כשאנחנו מאה יום לפני הבחירות, אני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת לא לדבר על תחזית אלא איך אפשר ...
קראו עוד

ראיונות רדיו ונאומים של ראש האופוזיציה ציפי לבני

 
קראו עוד
סיום מלחמת לבנון השנייה בהחלטה 1701 של מועצת האו"ם
קראו עוד
הפיכת יום ירושלים ליום זיכרון ממלכתי עבור בני העדה האתיופי שמתו בדרכם לישראל
קראו עוד

ציפי לבני יו"ר מפלגת התנועה: בשביל מערכת משפט עצמאית, חזקה ונקייה צריך להחליף את הממשלה

קראו עוד
סדנאות לשופטים בנושא תקיפה מינית
קראו עוד

"יש תקווה, תנצלו אותה" – נאום סיום מושב הכנסת ה- 20 של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני

זאת שעת חירום למדינת ישראל - לא פחות. אני לא יודעת מה יהיה בבחירות - אני יודעת מה צריך לקרות בבחירות. ומה שישראל זקוקה לו ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני: ממשלה שעברה מ"תנו לנו למשול" ל"תנו לנו להפגין נגד עצמנו"

מה שיש לנו כמובן זאת ממשלה שעברה מ-תנו לנו למשול ל-תנו לנו להפגין נגד עצמנו בשעה שעם ישראל נמצא בפני אתגרים ביטחוניים אדירים. גם מול ...
קראו עוד
הורדה באגרות לפי חוק חופש המידע
קראו עוד

להאזנה: נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

קראו עוד

ציפי לבני יו"ר האופוזיציה: הדיון על באיזה יום ניתנו ההמלצות הוא ספין. נתניהו הורס את משטרת ישראל

קראו עוד

הרצאתה המלאה של ראש האופוזיציה ציפי לבני במכון הישראלי לדמוקרטיה על "מלאכת הרכבת הקואליציה"

להאזנה: האמת היא שהוזמנתי להרצות ככה במהלך החודשים האחרונים, קבענו יום בלוח השנה ומסתבר שהדיון הזה לא הולך רק דיון תיאורטי. הוא דין שהפך להיות מאוד ...
קראו עוד
פיילוט להנגשת הייעוץ המשפטי לציבור הבלתי מיוצגים
קראו עוד
הכפפת קק״ל למבקר המדינה
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בדיון ועדת חוץ וביטחון ביישוב עפרה יחד עם ראשי רשויות באיו״ש: "אני מאוד מציעה לא לבלבל ביטחון ואידיאולוגיה"

אני כמובן באתי לשמוע אבל גם רוצה להשמיע דברים.   קודם כל חשוב שכולנו נדע שאנחנו כאן ביחד כי הכאב הזה כשקורה משהו לאזרח ישראלי או לחייל ...
קראו עוד
קמפיין נגד גזענות של משרד המשפטים
קראו עוד
הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות
קראו עוד

ציפי לבני ראש האופוזיצה ברשת ב': תמיכה מלאה בביצוע המשימה אך יש להכניס האירוע לפרופורציות

קראו עוד
נשים בוועדות המשנה לבחירת דיינים
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות – מראיינת: דפנה ליאל

להאזנה: לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות. החודש האחרון הבהיר שהוא חושש מבחירות. אם נתארגן נכון, נוכל גם לנצח. ...
קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבה המיוחדת לכבוד נשיא הרפובליקה הצ'כית מילוש זמאן

להאזנה: כבוד נשיא צ’כיה מילוש זמאן, ברוך הבא לירושלים בירת ישראל. אני מייצגת על הדוכן את האופוזיציה בישראל. היחסים בין צ’כיה לישראל חשובים לכל חלקי הבית ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני במליאה: פעם נתניהו היה הבטחה להיות מר ביטחון אבל זהו, ההבטחה התפוגגה, והתבררה המציאות

ראש הממשלה ושר הביטחון ושר החוץ ושר הבריאות והשר לקליטת העלייה. אני לא יודעת אם שכחתי משהו. כל כך הרבה תארים עבור כל כך מעט ...
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה בקונגרס נשים עושות שלום-הסרת חסמים לשלום במזרח התיכון

להאזנה: אחר הצהריים טובים לכולן ולכולם.   כן, באתי עם הצעיף כי אני רואה אתכן.   אני רוצה לומר לכן עד כמה אתן גם מחזקות אותנו, וכשאני עומדת ומדברת במליאה ...
קראו עוד
מכתב הגושים של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש
קראו עוד

הפודקאסט של ציפי לבני

קראו עוד

דברי יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני 10.12.18

 להאזנה: חוזרת מביקור פצועי הפיגוע הנוראי אמש בעפרה. חיבקתי את המשפחות גם בשמכם. כואב הלב לשמוע על שירה, אם צעירה שהיא והתינוק שהוציאו מביטנה נאבקים עכשיו ...
קראו עוד
הפצצת הכור הסורי בשנת 2007
קראו עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות