26/05/2019 , כ"א אייר התשע"ט
ENG

נרשמים, מדברים ומשפיעים

להאזנה לנאומה של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי

שלא תחשבו שהייתי כאן רק כי הקשבתי לבנט, הקשבתי גם ליאיר בחוץ, ואני מוצאת את עצמי עם רצון עז להתווכח יותר איתם מאשר עם ה-INSS. אני קודם כל אבל רוצה… הדבר היחידי שמשותף לשלושתנו זה באמת המחמאות שניתנות בצדק ל-INSS. התכנית שהוגשה היא בודאי תכנית מעמיקה. היא לוקחת בחשבון גם את המצב הקיים, היא גם מנסה להקטין נזקים, היא גם רוצה לקדם אותנו לעתיד טוב יותר. גם בטחונית, גם מדינית, גם מוסרית. ואני חושבת שצריך את שני הדברים. אני לא רוצה להתווכח אם צריך רק חזון לעתיד במקום צעדים עכשיו, או צריך לעשות צעדים עכשיו ולהימנע. אני חושבת שצריך את שני הצדדים, ואם אני הבנתי נכון את התכנית, ונדמה לי שכך הוא – התכנית הזאת כוללת את שני הדברים. היא גם מסמנת את היעד, וגם אומרת מה קורה אם אנחנו עכשיו – כאן ועכשיו – לא יכולים להשיג את היעד הזה… מה צריך לעשות בינתיים.

אני מודה שאני יכולה להתייחס לכל משפט ומשפט שכתוב בתכנית, אבל אני לא רוצה לעשות את זה כאן. אני בסוף אסביר גם למה אני לא רוצה לעשות את זה כאן. ניהלתי משא ומתן פעמיים. אודי דקל היה שותף במשא ומתן באנפוליס. נפגשתי רק בשבוע שעבר גם עם הצד הפלסטיני וגם עם עוד נציגים של העולם הערבי, אז תאמינו לי, אני באמת יכולה להעיר על כל הערה וכל תת-סעיף מה יכול לעבוד ומה לא.

אבל אני רוצה להתייחס לדברים החשובים בעיניי, שהם באמת הדבר שמבדיל באופן בסיסי בין שני החלקים גם בפוליטיקה הישראלית וגם בציבוריות הישראלית. וכן, אני רוצה לדבר על אותו וייז שאני גם מדברת עליו מזה מספר שנים. ועל הוייז הלאומי שלנו, והוייז הלאומי שלי עוסק במדינה יהודית ודמוקרטית ובטוחה, ואני מוכנה לאמץ, עמוס, גם את המוסרית כי אני גם מאמינה בזה. הדרך לשמור על החזון הזה, על הוייז הלאומי הזה, עובר דרך התחנה, שהיא תחנה של היפרדות מהפלסטינים כדי לשמור על רוב יהודי בארץ ישראל, במדינת ישראל. שתי מדינות לשני עמים זאת הדרך לשמור על החזון שלנו. זה לא החזון שלנו. ואם אפשר, אם אי אפשר לעצור בתחנה הזאת כאן ולסיים את הסכסוך בהסכם, יש פרטרנר, אין פרטנר, ואני אסיים את הנאום הזה בלי אף מילה נוספת על אבו מאזן. אז צריך, כמו בוייז – יש פקק תנועה, צריך לראות דרכים חלופיות. אנחנו רק לא משנים את הדרך שלנו.

אנחנו לא יכולים להיות בני ערובה ברצונו של הצד השני לסיים איתנו או לחתום איתנו על הסכם. מדינת ישראל הוקמה, רבותיי, גם כשערבים לא רצו. הנהגת הציבור היהודי במדינת ישראל קיבלה החלטה, אימצה את החלטת האו״ם, עשתה את זה גם במחיר שהייתה מלחמה קשה. אבל בעיניהם אז, וזאת אותה הכרעה שנמצאת כאן היום לפנינו. וזה ההבדל המהותי ביני לבין בנט שדיבר כאן. הם בחרו אז במדינה היהודית על חלק מארץ ישראל ומיד קבעו שהיא גם תהיה מדינה דמוקרטית. כשיש כאן במשללה הזאת כאלה שהבחירה שלהם היא בארץ ישראל השלמה גם במחיר המדינה עם הרוב היהודי, נקודה. זה שני וייזים שונים, זה שני מסלולים שונים, זה שני יעדים שונים, זה שני סוגי חזון שונים לגמרי עבור מדינת ישראל. ולכן, רבותיי, הויכוח הזה הוא לא ויכוח בינינו לבין אבו מאזן או לאיזה פלסטיני אחר. הויכוח הזה הוא בינינו לבין עצמנו. ולכן בואו נפסיק לומר שמדובר בבעיה הפלסטינית. מדובר בבעיה ישראלית. ולכן אנחנו אלה שצריכים לפתור אותה.

ומה שאני מוכנה היום, גם אם אני מעדיפה לחזור היום למשא ומתן ולנסות שוב להגיע להסכם קבע. אני מוכנה היום כן לצעדים טקטיים, כי אין כזה מצב שבו אנחנו עומדים באיזשהי תחנה עכשיו. אין סטטוס קוו עד שנחליט. הממשלה הזאת יום יום, שעה שעה, עושה צעדים מבחינתה כדי למנוע מאיתנו אי פעם לעצור באותה התחנה שבה אנחנו רוצים להיפרד מהפלסטינים. זאת מטרתן של ההתנחלויות המבודדות. לא כדי לתת ביטחון לאף אחד. ובעיקר עושה את זה קבוצה שהיא מיעוט, גם בממשלה דרך אגב, למרות שראש הממשלה מוכן לתת לה לעשות מה שהיא רוצה. בכל היאחזות לא חוקית, בכל הכשרת הלא חוקי והפיכתם לחוקי, בעוד שליחת עוד משפחה לגור על גבעה מבודדת, שאנחנו חייבים לספק להם ביטחון בודאי, אבל רבותיי, הם לא שם בשביל הביטחון. הם שם כדי שלעולם לא נוכל להחזיר גרגר אחד מארץ ישראל השלמה, נקודה. ואם אנחנו לא נאמר את הדברים כפי שהם, אנחנו נמשיך לדבר על סעיף 22 בתכנית הספציפית הזאת.

וההבדלים המהותיים שלנו הם לא סמנטי. אלא, כשאנחנו הולכים ליעד של יהודית ודמוקרטית ובטוחה אנחנו עוצרים בתחנה של ההיפרדות. ההיפרדות מהפלסטינים. אבל כשהם לוקחים אותנו לארץ ישראל השלמה שלא יהיה בה רוב יהודי הם עוצרים בתחנה אחרת. והתחנה הזאת זו ההיפרדות מהדמוקרטיה. וזה קורה יום יום, שעה שעה, בכל חקיקה שיש בכנסת. ועל זה המאבק, וזה המאבק הפנימי שלנו.

ואלה שמדברים באופן אמורפי על זה שהם רוצים לעשות שלום עם שכנינו, אני רוצה להפוך את הפלסטינים לשכנינו. כי הם עכשיו לא שכנינו, הם לא בדירה נפרדת. הם בתוכינו. אנחנו בנינו את גדר הביטחון וצריך להשלים את בנייתה, נכון, כמו בתכנית, כשהם רוצים למנוע את השלמתה כי הם רוצים שנחיה כולנו בדירה אחת. וזה ימשיך להיות סכסכון עקוב מדם. ולכן אלה שאמרו פעם שהשמאל הם עוכרי החלומות, המשיחיים, יש לנו כאן מוכרי אשליות קיצוניים. והחלק שלא פחות חשוב בעיניי בעבודה זה באמת גם הבחינה שהייתה של אותם רעיונות כמו סיפוח, ביטול הרשות הפלסטינית. אני מודה, חבריי מה-INSS, שהלכתם על החלק הקל כי אתם קבעתם שזה חלופות שלא ניתנות למימוש, ואני אומרת – זה לא חלופות שלא ניתנות למימוש. זה חלומות, שעדיף להם שלא יתממשו. כי החלומות האלה יכולות להפוך להיות לחלום הבלהות של המציאות.

עכשיו, כמה דברים באמת שגם צריך להתייחס אליהם. הסיפור הזה של ״תנו לצה״ל לנצח״. אם יש דבר חשוב בין היתר בעבודה הזו, זאת ההבנה הבסיסית שאי אפשר להשיג ביטחון למדינה באמצעים צבאיים בלבד. ואני שמחה שהחתומים גם על העבודה הזאת ואלה שנמצאים כאן ב-INSS. ולא רק הם, אלא כל מי שנכנס לעניין הזה של הביטחון. אנשי ביטחון בכל מהותם, מבינים שצריך תמיד לעשות שילוב של צבאי ומדיני.

וכשחוזר ואומר כאן, בהגינות דרך אגב, נפתלי בנט, הוא אומר, ״אני לא מציע לכבוש מחדש, או לכבוש את לבנון, או להיות בדרום לבנון״, הוא צודק. כי תפיסת הביטחון של מדינת ישראל איננה רק שאנחנו צריכים להיות בכל מקום ממנו יש עלינו איום. בהנחה שגם הממשלה לא תצא מחר לכבוש את איראן, למשל. ולכן אנחנו צריכים להבין את תפיסת הביטחון.

וגם כשמדברים על ההתנתקות, אתם יודעים, פתאום המתמטיקה למרות שהוא מדבר על חמש יחידות, קצת נשכחת. כי אני עדיין זוכרת את ההרוגים. גם החיילים, את האזרחים, וגם קטועי הרגליים בכפר דרום אם אתם זוכרים, כתוצאה מזה שהיינו שם. ולא כתוצאה מזה שעזבנו את רצועת עזה.

עוד אמירה שהיא גם חלום, ה…מוכרים לנו אותו – חלום השלום עם הערבים בלי הפלסטינים. עם ישראל נורא רוצה לעשות שלום עם הערבים. לא עם הפלסטינים. אלה שרחוקים, אלה שמייצרים עבורנו איזה מן חלום של השלום האזורי הזה. אני אומרת את זה בידיעה מצערת דרך אגב, מאוד הייתי רוצה שיהיה כאן שלום כולל עם העולם הערבי מחר בבוקר. אני אומרת בידיעה, אין מצב שהם יעשו איתנו שלום ונורמליזציה בלי שיהיה שלום עם הפלסטינים. הבשורה הטובה היא – אבל למה לדבר בלא? – הבשורה הטובה היא שכשאנחנו עושים שלום עם פלסטינים נפסיק לחשוב שאנחנו נתנו ונתנו ונתנו. כי אנחנו באותו רגע מקבלים. שלום ונורמליזציה עם כל העולם הערבי. תחשבו איזה שינוי, גם ביטחוני. שינוי אסטרטגי למקום של מדינת ישראל באזור.

והדבר הנוסף הוא, שאומרים, הרי הם בעצם לא זנחו את חלום לקחת בחזרה את תל אביב ויפו. בואו, בסוף מי שהניח על השולחן תכנית, שכוללת שלום ונורמליזציה, על בסיס 67׳. על בסיס הקמת מדינה פלסטינית, זאת הליגה הערבית. עכשיו, בואו נאמר, אני נפגשתי עם הליגה הערבית. כן, היו ימים שבהם נציגי הליגה הערבית הגיעו אליי למשרדים בירושלים, ואני ביקרתי אותם בקהיר. ואמרתי להם, ״רגע, אפשר לנהל משא ומתן על היוזמה הערבית?״ אמרו ״כן, בטח״. אמרתי ״נהדר, בואו נתחיל״. אמרו ״לא לא לא לא. אנחנו לא מחליפים את הפלסטינים. אנחנו נתמוך״. והם אכן כבר היו באנפוליס. לא קראנו לזה ועידה אזורית. אבל הם היו, הם הגיעו, הם תומכים. והם צריכים לתמוך מההתחלה, לא רק להגיע בסוף. אבל אי אפשר לעשות איתם בלי הפלסטינים.

עכשיו, עד כאן זה החלק של החלומות שבאמת אי אפשר לממש. מה החלומות שלהם שיהפכו לחלום בלהות אצלנו? בואו נדבר על פירוק הרשות הפלסטינית. הרי אלה שאומרים על אוסלו ״פושעי אוסלו״ צריכים להגיד כל יום תודה על זה שקיימת הרשות הפלטסינית. שאם לא כן אותם מיליונים נמצאים עלינו, על תקציבנו, על הרווחה, על הבריאות, על החינוך שלהם. וזה מדהים איך הם תוקפים את ההתנתקות אבל דמוגרפית הם מספרים שלנו שכבר שני מיליון לא עלינו. למה הם לא עלינו? בגלל ההתנתקות. ובגלל הרשות הפלסטינית.

ואם, חס וחלילה, באמת נגיע גם לסיפוח. אין כזה סיפוח של אדמה בלי האנשים שעליה. או רק נעשה את זה חלק, והם יהיו כלואים בתוך הערים שלהם ולא ירצו כלום. נזרוק להם קצת חרוזים וכסף. עם ישראל שחלק כל כך הרבה שנים ולא ויתר על התביעה הלאומית. באמת מישהו חושב שהם יוותרו על תביעה לאומית? ואתם יודעת מה, אם הם יוותרו על התביעה הלאומית, אם הם יוותרו. מדינה אחת, רוב ערבי, זה מה שאנחנו רוצים?

יש כאן סכסוך לאומי שצריך לדאוג שלא יהפוך לסכסוך דתי. כי אז הוא באמת לא יהיה פתיר. ואותו אנחנו צריכים לנסות ולפתור. אבל בגלל שהם לוקחים אותנו, זה ממש סיפור החביתה, שלא נוכל להפריד יותר בין מרכיביה. וההפרדה גם בין החלבון לחלמון עושה עוגה טובה, ככה אמרו לי, וגם מה שישמור במקרה הזה על מדינה טובה. ועוד התנחלות מבודדת לא נותנת ביטחון, ותמנע מאיתנו את השלום וההיפרדות.

אבל סיסמאות עובדות. סיסמאות עובדות. ״תנו לצה״ל לנצח״ עובד. או… ירושלים. הרי שוב נראה, אני מניחה, במערכת הבחירות שימוש בירושלים. הרי אתם מבינים שאלה שלא מסכימים שיהיה שחקן ערבי בבית״ר ירושלים הם אלה שהולכים לתת לכ-300,000 פלסטינים שחיים בכפרים הערבים שהם חלק מהתחום המוניציפלי של ירושלים לקבוע, אם הם רק יחליטו שהם רוצים, מי יהיה ראש העיר של ירושלים. ותחלקו את זה במנדט, ותחשבו איך עשרה מנדטים כאלה נוהרים לקלפיות.

לא לא, אבל הם ידברו איתנו על זה שאסור לגעת ברעיון.

כשאני חושבת על ירושלים אני חושבת אני באמת חושבת על המקומות שכפי שנאבקתי עליהם במשא ומתן, כך גם אמשיך להיאבק עליהם. אבל בגלל שיש כאן שני מהלכים שונים…

תבינו איך נעשה שימוש ציני כדי לשכנע, אני רוצה לספר שני סיפורים קצרים:

הרי עומד נתניהו על הבמה ואומר "לא תקום מדינה פלסטינית, זו תהיה מדינה מינוס" ותוקע להם אצבע בעין ואז הם צועקים ואומרים : לא תהיה מדינה מינוס, אנחנו רוצים ריבונות. רבותיי, אני קיבלתי במו"מ הסכמה פלסטינית שהמדינה הפלסטינית תהיה מפורזת. איך זה נעשה? בזה שאמרתי להם "לא תקבלו מדינה מינוס"? לא!… אחרי יומיים שלושה של מו"מ עמוס גלעד היה אז בחדר ואמרתי להם (לפלסטינים): אתם באמת חושבים שיהיה לכם צבא? הם אמרו לא. אבל אצלנו, הם אמרו, זה הכבוד שלנו, זו הריבונות שלנו. אמרתי להם אתם יודעים מה? צודקים. קחו את גרמניה, קחו את יפן, תיקחו את סיני שבהסכם שלום המדינה הגדולה הזו הסכימה לפירוז. בואו נעשה הסכם. בסעיף הראשון יהיה כתוב שמוקמת מדינה פלסטינית ריבונית, פלסטינית וכיפאק היי. בסעיף השני יהיה כתוב שהמדינה מפורזת מתוך הסכמתה, ואני גם מודיעה לכם שאם לא תסכימו לסעיף 2 לא יהיה סעיף 1. אז הם הסכימו.

רצתי לספר לכם? לא. כי אני רוצה להשיג הישגים עבור מדינת ישראל במו"מ ולא הישגים פוליטיים לעצמי.

בואו נדבר על זכות השיבה. שנים שאנחנו עומדים וצועקים: לא תהיה זכות שיבה ולא תהיה זכות שיבה ובצדק. אבל איך שכנעתי….התוכנית מדברת על מכתב הנשיא בוש לאריק שרון, אותו מכתב שגם קובע שלא תהיה זכות שיבה ושהקמת המדינה הפלסטינית היא הפתרון לבעיית הפליטים. איך השגתי את זה? ואני הישגתי את זה.

כי נסעתי לקונדי רייס וסיפרתי לה על הזכות של העם יהודי על הארץ כולה ועל נכונותי לחלק את הארץ כדי לשמור על המדינה יהודית וסיפרתי לה, איך הקמת מדינת ישראל הורידה את הבעיה היהודית מסדר היום של העולם, איך קלטנו פליטים… הייתי אז שרת קליטה, לא שרת חוץ. ואיך בהגדרה הקמת המדינה היהודית היא הבית לכל יהודי גם אזרח אמריקאי שישראל היא בייתו.

ולכן שתי מדינות לשני עמים המשמעות היא שכל מדינה נותנת פתרון לעם אחר. ולכן בתפיסה הזו, על פי התפיסה הזו, אין זכות שיבה לישראל וככה קיבלנו את מכתב הנשיא בוש ואני יכולה לתת לכם רשימה של מנהיגים שתמכו בזה וזה לא בזה שבאתי וצעקתי מה לא יהיה, אלא בזה שהנחתי פתרון על השולחן, שהוא פתרון הוליסטי, שהוא פתרון כולל.

תראו, ובזה אני אסיים. אני כאמור חושבת שהתכנית היא… יש בה בוודאי גם את החזון וגם את האלמנטים ואת הצעדים העכשוויים שצריך לעשות. אני רוצה להזהיר מהנקודה שבה אנחנו נמצאים. ב-6 באוקטובר לפני 45 שנה ישראל הייתה במצב אופורי. אנחנו יכולים הכל, אנחנו ניצחנו, אנחנו נעשה מה בראש שלנו. מעל אלפיים הרוגים, ודור שלם שחלקו יושב כאן באולם, שנמצא עם שריטות או גופניות או נפשיות מהמלחמה ההיא. ואם תפקידי להיות היום מחרבת מסיבות הימין, של ״אנחנו נעשה מה בראש שלנו״, אמשיך לעשות את זה.

אמרתי לכם בהתחלה שאני לא רוצה ולא מתכוונת להתייחס לתתי-הסעיפים בתכנית. אני לא רוצה לעשות את זה כי אני חושבת שהרעה החולה של המחנה שרוצה שהמדינה תלך על פי הוייז של יהודית, דמוקרטית, בטוחה ומוסרית, הרעה החולה של כולם זה שאנחנו מתווכחים על סעיף 22 ג 3 קטן 4. ששם יש הבדלים.

למפלגת העבודה היו שש תכניות מדיניות לדעתי. וסליחה, גם מכוני מחקר, וגם קבוצות שמתארגנות, וגם ארגונים מארגונים שונים שכל אחד יש לו שם אחר, עם ויכוחים שהם ויכוחים על חלק מהתתי-סעיפים האלה, אני מצטערת, אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו. עכשיו כשזה קורה בין מכוני מחקר או בין ארגונים זה לגיטימי, זה בסדר. אבל כשזה קורה בין מפלגות? צריכים לראות כאן באמת שני גושים שכל אחד מצהיר מה הוא כותב בוייז הלאומי שלו כשהוא יוצא בבוקר לישיבת ממשלה, או כשיצא לישיבת ממשלה.

רבותיי, כל אחד יצטרך לבחור. ברור שהוייז של בנט איננו הוייז שלי. ברור גם שביבי בחר בוייז של בנט. כי הוא רוצה להיבחר דרך הבייס ודרך דניאלה וייס שתביא איתה אוטובוסים אחר כך בבחירות. וגם יאיר יצטרך להגיד מה הוייז שלו. וכל אחד שרוצה להצטרף לפוליטיקה שיתכבד ויודיע מה הוייז שלו. כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את הויכוחים האלה בתוך המחנה. אנחנו גם לא יכולים להרשות לעצמנו את השתיקה הזאת כי אולי זה לא נעים, כי זה יראה כך או אחרת. אנחנו בעת חירום. ובעת החירות הזאת צריך להתאחד סביב מטרה משותפת, סביב חזון משותף. ואני רוצה לומר משהו, אפרופו תכנית טראמפ.

החלק שחשוב דווקא בעיניי בתכנית שלכם, של ה-INSS, לעומת מה שאמר לפיד, וקראנו את אותה תכנית… זה שאתם לא מתיימרים להציג את הצעדים העצמאיים כדבר שהוא מחליף, תחליף, וזהו. אתם אומרים, יש לנו את השאיפה להגיע לשם, שזאת גם שאיפתי. ואם כרגע יש בעיה, אז אנחנו שומרים את הדרך פתוחה. כדי שנוכל להתקדם לשם בעת הצורך. ועושים פעולות שתורמות, תומכות לנו בדרך, ובוודאי לא זורעים מכשולים על הדרך הזו. ולכן אני בהחלט חושבת שהתכנית הזאת ראוייה, מתוך זה שהיא שמה גם את החזון שאני מאמינה בו וגם יורדת לפרטים של איזה מהלכים אפשר לעשות.

אני לא יודעת האם תונח על השולחן באמת דיל המאה, שבו, תראו… עסקת המאה… אני בסוף, אני עורכת דין. צריך שני צדדים כדי לחתום על חוזה. אז אם תונח כאן עסקה שהיא באמת עסקת המאה ושני הצדדים יבואו ויגידו ״נהדר, חתמנו, שלום עלי האדמות״ אני בטח חושבת שזה נהדר. אני מעריכה שחלק מהצעדים שמצויים כאן בתכנית שלכם גם יהיו בתכנית האמריקאית. עכשיו, אם התכנית האמריקאית תבוא ותעשה את מה שעשה ה-INSS ותגיד ״יש עכשיו צעדים שצריך לעשות אותם״, ו״כלכלה פלסטינית טובה זה אינטרס ישראלי״, ו״תשלימו את הגדר״, וכל זה יהיה במסגרת החזון הכולל, ויאמרו שכל זה נעשה בדרך לאיזו עסקה עתידית, שכל זה נעשה במסגרת העיקרון של שתי מדינות לאום, אז זהו, אז יש כאן התקדמות. אבל אם יונחו על השולחן רק צעדים מהסוג המיידי, והם יוגדרו שזה הדיל, אני חוששת שזה יוביל לא רק לסירוב. ודרך אגב מי חושב שהסעודים עכשיו במסגרת הרפורמות שהם עושים שם גם יוכלו להגיד לציבור שלהם שהם מקבלים משהו שזונח לחלוטין את העניין הפלסטיני, טועה. ואני חוששת ואני מקווה שלא נגיע למצב שיינתן התירוץ בידי אלה שממילא גם אם יהיה פרטנר לא יוכלו ולא יהיו מוכנים לעשות איזשהו צעד אמיתי כדי לעשות כאן הסדר, וזה יהיה התירוץ שלהם לומר שאין פרטנר, ועכשיו אפשר לספח, לקפח ולעשות את כל מה שהם רוצים.

ואם זה מה שיקרה אז בעיניי זה חלום בלהות. אם ייתנן בידי הימין המשיחי, קיצוני, אלה שלא רוצים להיפרד, אלה שרוצים את ארץ ישראל כולה גם במחיר מדינה עם רוב ערבי. אם זה יהיה התירוץ שלהם לספח ולקפח, אז זה חלום הבלהות לא שלי… לא שלי. גם שלי. אבל זה חלום הבלהות של הציונות. תודה רבה.
סדנאות לשופטים בנושא תקיפה מינית
קראו עוד
פרוייקט סיוע משפטי חינם לחושפי שחיתויות
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה בקונגרס נשים עושות שלום-הסרת חסמים לשלום במזרח התיכון

להאזנה: אחר הצהריים טובים לכולן ולכולם.   כן, באתי עם הצעיף כי אני רואה אתכן.   אני רוצה לומר לכן עד כמה אתן גם מחזקות אותנו, וכשאני עומדת ומדברת במליאה ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בדיון ועדת חוץ וביטחון ביישוב עפרה יחד עם ראשי רשויות באיו״ש: "אני מאוד מציעה לא לבלבל ביטחון ואידיאולוגיה"

אני כמובן באתי לשמוע אבל גם רוצה להשמיע דברים.   קודם כל חשוב שכולנו נדע שאנחנו כאן ביחד כי הכאב הזה כשקורה משהו לאזרח ישראלי או לחייל ...
קראו עוד
סיום מלחמת לבנון השנייה בהחלטה 1701 של מועצת האו"ם
קראו עוד
הכפפת קק״ל למבקר המדינה
קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבה המיוחדת לכבוד נשיא הרפובליקה הצ'כית מילוש זמאן

להאזנה: כבוד נשיא צ’כיה מילוש זמאן, ברוך הבא לירושלים בירת ישראל. אני מייצגת על הדוכן את האופוזיציה בישראל. היחסים בין צ’כיה לישראל חשובים לכל חלקי הבית ...
קראו עוד

להאזנה: נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

קראו עוד
הפצצת הכור הסורי בשנת 2007
קראו עוד

נאום ראש האופוזיציה ציפי לבני בוועידת ההזדמנויות של כלכליסט: "אפשר לעשות מהפך!"

להאזנה לנאום: אני יודעת שהועידה נקראת ועידת התחזיות, אבל כשאנחנו מאה יום לפני הבחירות, אני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת לא לדבר על תחזית אלא איך אפשר ...
קראו עוד

יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני בשבתרבות בנתניה – מראיין: אבי בטלהיים

לצפייה בשבתרבות
קראו עוד
הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות
קראו עוד

"יש תקווה, תנצלו אותה" – נאום סיום מושב הכנסת ה- 20 של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני

זאת שעת חירום למדינת ישראל - לא פחות. אני לא יודעת מה יהיה בבחירות - אני יודעת מה צריך לקרות בבחירות. ומה שישראל זקוקה לו ...
קראו עוד
קמפיין נגד גזענות של משרד המשפטים
קראו עוד

"היו שלום – עשו שלום" נאום הפרישה מהחיים הפוליטיים המלא של יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני

לפני עשרים שנה נבחרתי לכנסת ישראל במדינת ישראל, מדינת העם היהודי. דמוקרטיה שיש בה שוויון לכל. כל חיי הציבוריים ליוו אותי אותם ערכים ציוניים שינקתי בבית ...
קראו עוד

הרצאתה המלאה של ראש האופוזיציה ציפי לבני במכון הישראלי לדמוקרטיה על "מלאכת הרכבת הקואליציה"

להאזנה: האמת היא שהוזמנתי להרצות ככה במהלך החודשים האחרונים, קבענו יום בלוח השנה ומסתבר שהדיון הזה לא הולך רק דיון תיאורטי. הוא דין שהפך להיות מאוד ...
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני: ממשלה שעברה מ"תנו לנו למשול" ל"תנו לנו להפגין נגד עצמנו"

מה שיש לנו כמובן זאת ממשלה שעברה מ-תנו לנו למשול ל-תנו לנו להפגין נגד עצמנו בשעה שעם ישראל נמצא בפני אתגרים ביטחוניים אדירים. גם מול ...
קראו עוד
נשים בוועדות המשנה לבחירת דיינים
קראו עוד

ציפי לבני יו"ר האופוזיציה: הדיון על באיזה יום ניתנו ההמלצות הוא ספין. נתניהו הורס את משטרת ישראל

קראו עוד

ראיונות רדיו ונאומים של ראש האופוזיציה ציפי לבני

 
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזציה במכללה לביטחון לאומי

אם אתם רוצים את כל הסיפור כולו אז הורי נפגשו כשני לוחמי אצ"ל תוך כדי שוד רכבת כסף בריטית בלילה. רומנטיקה מסוג אחר. שלושה זוגות ...
קראו עוד
תהליך גישור לפני גירושין
קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני במליאה: פעם נתניהו היה הבטחה להיות מר ביטחון אבל זהו, ההבטחה התפוגגה, והתבררה המציאות

ראש הממשלה ושר הביטחון ושר החוץ ושר הבריאות והשר לקליטת העלייה. אני לא יודעת אם שכחתי משהו. כל כך הרבה תארים עבור כל כך מעט ...
קראו עוד
פיילוט להנגשת הייעוץ המשפטי לציבור הבלתי מיוצגים
קראו עוד

דברי יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בישיבת סיעת המחנה הציוני 10.12.18

 להאזנה: חוזרת מביקור פצועי הפיגוע הנוראי אמש בעפרה. חיבקתי את המשפחות גם בשמכם. כואב הלב לשמוע על שירה, אם צעירה שהיא והתינוק שהוציאו מביטנה נאבקים עכשיו ...
קראו עוד
יותר שקיפות – פחות שחיתות !
קראו עוד
מכתב הגושים של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש
קראו עוד

ציפי לבני יו"ר מפלגת התנועה: בשביל מערכת משפט עצמאית, חזקה ונקייה צריך להחליף את הממשלה

קראו עוד

ראש האופוזיציה ציפי לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות – מראיינת: דפנה ליאל

להאזנה: לבני באירוע ׳שבתרבות׳ בנס ציונה: ביבי משתמש בצרכים ביטחוניים כדי לא ללכת לבחירות. החודש האחרון הבהיר שהוא חושש מבחירות. אם נתארגן נכון, נוכל גם לנצח. ...
קראו עוד

נאומה המלא של ראש האופוזיציה ציפי לבני בכנס ניהול סכסוכים ומשא ומתן במרכז הבינתחומי

ערב טוב. פעמיים ניהלתי משא ומתן מדיני לא עם ארגוני טרור ושלוש פעמים הייתי צריכה לקבל החלטה מול ארגוני טרור בעצם, כחברה בממשלת ישראל ובקבינט ...
קראו עוד

הפודקאסט של ציפי לבני

קראו עוד

ציפי לבני ראש האופוזיצה ברשת ב': תמיכה מלאה בביצוע המשימה אך יש להכניס האירוע לפרופורציות

קראו עוד
הורדה באגרות לפי חוק חופש המידע
קראו עוד
הפיכת יום ירושלים ליום זיכרון ממלכתי עבור בני העדה האתיופי שמתו בדרכם לישראל
קראו עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות