ינו' 20

על המלחמה ועל הישגיה

מאת: ציפי לבני בשעה 10:17 נושאים: כללי

ציפי לבני עם קונדליסה רייס

במשך שמונה שנים סבלו אזרחי הדרום מירי בלתי פוסק של טילים מצד החמאס. הירי וההתחמשות נמשכו גם תוך כדי הרגיעה שיזמה מצרים. עמדתי ביחס לירי הייתה עקבית וברורה – על ישראל להגיב צבאית לכל ירי שמתבצע לשטחה.החמאס הוא ארגון טרור שאינו מכיר בקיומינו, מחזיק בגלעד שליט, ומול ארגון כזה יש להגיב בכוח.

לפני כשלושה שבועות החלטנו בממשלה לצאת למבצע שנדרש מזה זמן רב. יצאנו אליו על מנת לשנות באופן יסודי את המצב ששרר בדרומה של הארץ. המבצע הזה נועד להבהיר לחמאס ולתומכיו כי נגמר האיפוק, וכי על כל פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ועל כל ניסיון לפגוע באזרחיה, ישראל תגיב באופן חמור וחריף. זו המשוואה החדשה שביקשנו ליצור – זו המשוואה החדשה שיצרנו.

המבצע הורכב ממספר שלבים שתוכננו מראש. בשלב הראשון של המבצע ניהלנו תקיפה אווירית מאסיבית, שלא הייתה כמותה, פגענו ביעדים שתכננו בהצלחה. המתקפה תפסה את החמאס מופתע ופגיע.ראשי החמאס ירדו למחתרת וספגו נפגעים רבים. בסיום שלב א' האמנתי שבכדי לחזק את ההרתעה הישראלית – עלינו להוכיח כי אם יש מטרות אותן יש להשיג באמצעות פעולות קרקעיות ולא אוויריות – ישראל יכולה וצריכה לבצען. כך פעלנו.

ההחלטות שלנו הוכיחו כי צה"ל יגיע לכל מקום בו פועל הטרור, ללא מגבלה וללא מורא. יצאנו למבצע "עופרת יצוקה" כאומה צודקת, הנחושה להגן על חיי אזרחיה. הבהרתי מתחילת המבצע כי בניגוד למלחמה בין מדינות, זו לא מלחמה שתיגמר בהסכם עם החמאס. אני מתנגדת לכל הסכם כזה ופעלתי מראשית המבצע על מנת שלא יהיה הסכם כזה. חשוב להבהיר כי מאז שתפס החמאס את השלטון ברצועת עזה, הקפדנו למנוע ממנו מלקבל כל לגיטימציה בינלאומית.

בכל שיחותיי עם מנהיגים זרים וגם כאן בארץ, אמרתי שישראל לא רואה בחמאס פרטנר להסדר. אמרתי לעולם – את היוזמות שלכם להביא לשקט בואו נהפוך להסדרים נגד החמאס, לא איתו. הקהילה הבינ"ל כולה דיברה על הירי של החמאס, אך האיומים שנשקפים מעזה לא מתמצים רק בירי. ההברחות לרצועת עזה והתחמשות החמאס, הן עניין שהיה על ישראל להציף כנושא לא פחות חשוב מהירי. היה עלינו להבהיר למדינות העולם, כי לא יהיה כאן שקט מבלי שיטופל נושא ההברחות.

במהלך המבצע פעלנו במגרש הבינ"ל להצפת המודעות להברחות הנשק ולתרגומה לתכנית מעשית בינלאומית. בנוסף למחויבות המצרית, חתמנו על הסכם חדש בין מדינת ישראל וארה"ב, לפעילות משותפת של המדינות נגד ההברחות בנתיבי ההברחות. הממשל האמריקאי הנוכחי והבא (שגם נציגיו היו שותפים לכתיבת ההסכם) מחויבים לעסוק בנושא, אך לישראל שמורה הזכות והיכולת לטפל בנושא הזה גם בעצמה.

ההסכם הזה שנחתם ביני ובין מזכירת המדינה האמריקאית, הדגיש באופן ברור כי אירן היא מקור הברחות הנשק ושיש לנקוט בסנקציות נגדה ונגד כל מדינה שמבריחה נשק לעזה. גייסתי כוחות אמריקאים וכוחות בינ"ל נוספים למטרה החשובה הזו.

זה לא נגמר בארה"ב. מדינות אירופה בראשן גרמניה, איטליה, בריטניה וצרפת, הבינו אף הן שיש לטפל בהברחות, ומנהיגי המדינות שהגיעו לישראל סיכמו איתנו כי בנוסף למהלכים שמקדמת ישראל מול מצרים, ישתתפו גם מדינותיהן במאמץ הבינ"ל למניעת הברחות הנשק.

את המבצע הזה ישראל מסיימת בהשגת הרתעה משמעותית ביותר מול ארגון טרור שלא האמין שנפעל מולו ולא צפה שנפגע בו כפי שפגענו. מעבר להרתעה, מסכמת ישראל את המבצע הזה עם נכונות עולמית וקואליציה של כוחות בינ"ל לפעילות נגד הברחות הנשק. חשוב לומר כי מוסכם על כולם – שישראל זכאית להגן על עצמה ולפעול צבאית מול הברחות הנשק.

נקבע במפורש כי הברחות הנשק כמוהן כירי על ישראל, ובעת הצורך נפעל בעצמנו צבאית, אם יידרש, גם מול ההברחות. הצלחנו להפוך את המאבק בהברחות לא רק לסוגיה בינינו לבין שכנתינו מצרים אלא למהלך בינלאומי כולל ורחב, המטפל בהברחות החל מהמקומות שמהם מבריחים את הנשק – באיראן ובמזרח אפריקה, תוך הענקת ערבויות בינלאומיות ממשיות לישראל.

ומילה לסיום, המערכה מול החמאס היא מערכה שלא מתחילה ונגמרת במבצע אחד. זו מערכה שבסופה יש למוטט את שלטון החמאס, ועד להשגת היעד הזה ישראל חייבת לנקוט בפעולות צבאיות, מדיניות, כלכליות ואחרות שיחלישו את ארגון הטרור הזה יותר ויותר. הכללים החדשים במערכה מול החמאס השתנו . מהיום – ישראל מגיבה על התקפות נגדה – כפי שמדינה צריכה לעשות.

המערכה הזו נמשכת. היא לא תמה. אנחנו זוכרים כל יום, כל שעה, שגלעד שליט, עדין נמצא בשבי האויב ושמוטלת עלינו החובה לשחררו.

המבחן של המבצע האחרון יהיה מבחן התוצאה. אם החמאס יפגע בריבונות ישראל ישראל תצטרך לשוב ולהגיב בצורה קשה ביותר. אם לא יפעלו המנגנונים הבינ"ל – ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגן על עצמה. מנהיגות צריכה לחפש את התקווה ואת הסיכוי לשלום עם המתונים ולנהוג ביד קשה ובלתי מתפשרת כנגד הקיצוניים.

זהו שילוב נכון של מדיניות חכמה, אמיצה ושקולה. זו המדיניות שקדימה ואני בראשה, מציעה לציבור. המבצע האחרון הוכיח שיש בידינו את היכולת לעשות זאת. – מול החמאס בכוח, מול העולם בתבונה.

לא נמצאו תגובות

אין תגובות לפוסט “על המלחמה ועל הישגיה”

 1. ירוןבתאריך 20 ינו' 2009 בשעה 11:40

  ציפי לבני מנהיגה אמיצה.
  הוכחת לנו שאת יודעת להנהיג בתקופות משבר!!!

 2. חייםבתאריך 21 ינו' 2009 בשעה 11:43

  את מנהיגה אמיתית , אמיצה , חכמה וירת דרך.
  העם איתך. מחזיק לך ולנו אצבעות.
  חיים.

 3. יעלהבתאריך 21 ינו' 2009 בשעה 17:06

  שלום רב ציפי לבני בעם הזה קימים רבבות אשר כוחנות מכל סוג שהוא אינה דרכם יותר
  מה שאולי התאים בעבר אינו מוכיח עצמו יותר הפתרונות הצבאיים הכוחנים אינם מתאימים לעתיד מהסוג שאני מניחה שגם את רוצה
  השיטות הישנות מבטיחות שקט של אימה לזמנים הולכים ומתקצרים את והגנרלים יודעים לפתור בעיות בעזרת נשק וכוח אנחנו מבקשים ראיה רחבה מהעתיד שבה לא יהגו ילדים וחפים בשם כל צדק שהוא
  אנחנו מבקשים שלא תדברי בשם "עם ישראל" בשום צורה כי איננו מסכימים לדרך בכוח הזרוע ,לא מסכימים לחיות יותר בקיטוב עם העם הפלסטינאי ולדמוניזציה שאת ואנשי הצבא והשררה מזינים .
  אני מיצגת רבים אשר מבקשים ראיה רחבה מתוך חלום וחזון ולא מתוך אסטרטגית "אין ברירה" צבאית
  רבים בעם הזה חושבים כמוך אבל הם גם יניחו את "נשקם" במוקדם או במאוחר
  דברי בשמך ולא בשם העם . כי עם ישראל הוא רב פנים ופני רבים ממנו לשלום – שאינו ההפך ממלחמה אלא מעל המלחמה.

 4. אורליבתאריך 24 ינו' 2009 בשעה 8:17

  ליעלה, אינך יודעת כנראה בפני איזה אויב אנו נמצאים.
  אויב דתי-פנטי שבראש מעייניו מצוות הג'יהד האיסלמי. אנחנו היהודים רק הראשונים בתור ואחרינו כל שאר הכופרים הנוצרים מארצות המערב.אותם מוסלמים קיצוניים נמצאים כיום לא רק בעזה ובלבנון אלא גם בכל ארצות אירופה ובארה"ב. הבעיה היא לא רק עניין של שטחים תמורת שלום אלא זו מלחמה דתית-תרבותית, ואין בכוונתי להתלהם, כי למעשה זו תמונת המצב האמיתית. צריך לפקוח עיניים..

 5. לוי אבאבתאריך 25 ינו' 2009 בשעה 12:18

  לליבני ציפי שלום
  נטיותי הפמיניסטיות מצדדות בבחירתך, אך לאחר קריאת החומר דלעיל, ושמיעת חלק מהתסכיתים,יש דברים המבלבלים אותיואשמח להבהרתם.
  1)בענין התכתובת על המבצע בעזה את מדברת ברבים כל הזמן ולא ברור בנוסף לך למי את מתכוונת ומה חלקך המדויק.
  (וח"מ יש אמרה המשויכת לוו. צ'רצ'יל "להשתמש ב"אנחנו" מותר בנוסף למלך רק למי שיש תולעים).

  2) מאד מעניין אותי מדוע נמנעת מלהשתתף באסיפת שרי החוץ באו"מ בערב ההחלטה ?

  3)הייתי שמח לראותך בתפקיד רוה"מ אך הגלריה שאת גוררת אחריך קצת מרתיעה, ותסלחי לי על המטפורה ששמעתי "במלחמת ג'ורג'יה ברוסיה הודיעה רוסיה שבמחווה הומניטרית תשלח לג'ורג'יה 50,000 ביצים. רק מאוחר יותר הסתבר שהם מחוברים ל-25,000 חיילים."

  אשמח ואודה על הארת עיני לצורך ההחלטה בבחירות.

 6. מטה ההסברהבתאריך 25 ינו' 2009 בשעה 12:31

  ל-לוי אבא, תגובה מספר 5

  תוכל לקרוא תשובות לשאלות שהעלית בלינק הבא:

  http://tzipilivni.co.il/?page_id=148

 7. קתו הזקןבתאריך 27 ינו' 2009 בשעה 11:01

  1. האתר הזה משובש טכנית, ולא עושה כבוד .
  2. לקונדי יש רגליים יותר יפות

 8. yakiבתאריך 27 ינו' 2009 בשעה 17:54

  תמוהה בעיני איך אנשים לא רואים!!!!!
  אנו חיים במדינה הזאת מספיק זמן כדי לדעת ולהבין עם מי ועם מה יש לנו עסק.מאז קום המדינה אנשים ומפלגות פוליטיות עמלו ללא לאות ע"מ לנסות
  ולהביא אותנו לחיי שלווה ושלום עם שכנינו בכל הדרכים האפשריות.אם במסעים ומתנים,עם בדרכים דיפלומטיות,בעזרת גורמים חיצוניים ועם במלחמות.
  המדינה נקטה בכל האמצעים והדרכים ההגיוניות והדמוקרטיות כדי לפתור את בעיית הפלסטיניים.עם בפנוי שטחים ומתן לגיטימציה להקמת מדינה פלסטינאית (דבר שמעולם לא היה קיים) ואם בדרכי מלחמה (לצערי הרב) שגרר אחריו הרג ושפיחת דם משני הצדדים.פגיע באנשים חפים מכל,שרוצים לחיות בשלווה ולקיים את משפחותיהם,משני הצדדים.
  ולצערנו דבר לא מועיל,והמסקנה היא אחת.לא אנו מחרחרי המלחמה ולא אנו (ואני מרשה לעצמי לדבר ברבים בניגוד לדבריה של מספר 3 – יעלה) אלה שמחפשים מדון ומלחמה אך בנפשנו הדבר.ולכן,באין בררה כדי להישאר,ולהתקיים כאן כעם ואומה.עלינו לנקוט בכל אמצעי.
  מכל הדברים שהזכרתי,מתבקש דבר אחד.והוא כמובן הנהגה טובה ונכונה.עד היום הונהגנו ע"י אנשים רבים וטובים שניסו בכל יכולתם להביא את המדינה הזאת לשלווה ושלום,אך ללא הצלחה יתרה.
  וחלק מאותם מנהיגים מתמודדים היום לראשות הממשלה אנשים שלא הצליחו.והעם אמר את דברו והוריד אותם מההנהגה כדי לתת אפשרות למשהו יותר טוב,או שדרכו אולי טובה יותר. שיעמוד למבחן הזמן.ואל תגידו לי לא עושים פה ניסיונות.ומעמידים אנשים למבחנים,ושהדבר הוא בדמנו.
  כל המנהיגים שהנהגנו על עצמינו עד היום לא היו בעבר ראשי ממשלה או הנהיגו מדינות.את כולם בחרנו במערכות בחירות דמוקרטית. אי לכך יש מקום וצורך לשנות ולהחליף ולתת את זכות הביטוי והעשייה לאדם אחר שיוכל באישיותו השונה וגישתו החדשה.שהיא נחרצת וחד משמעית (ולא כפי שמנסים להציגה בתעמולת הבחירות הנוכחית) ולתת לגב' ציפי לבני את המנדט להנהיג אותנו (כשבידה האחת "מקל" ובידה השנייה "גזר")כי דרכה היא הדרך שאנו צריכים לנהוג עם שכנינו הפלסטיניים.
  אנא אל תשכחו למה נלקח מנדט להנהגתנו מהאנשים שמתמודדים בגברת ציפי לבני

 9. שלמה אביביבתאריך 02 פבר' 2009 בשעה 19:34

  היו הישגים במלחמה אבל גם אכזבה גדולה – גלעד עדיין לא בבית.להחזיר אותו בכל מחיר עוד לפני הבחירו.

 10. Hayaבתאריך 05 פבר' 2009 בשעה 15:53

  ציפי יקרה!
  יד על הלב…האם באמת את חושבת שאת תצליחי להוביל כאן שינויים אמיתיים לאיכות, שלום, פיתוח ושגשוג???
  שנים מבטיחים הבטחות לפני בחירות…אבל …כל ילד שנולד לי אמרתי–זהו–הוא לא ישתתף במלחמה אבל לצערי שלחתי את שלושת בניי והבעל למלחמות…עד מתי??
  האם ביכלל למישהו יש פתרון?? כי לטנגו צריך שניים.
  לאמר את האמת אני עדיין בין המתלבטים
  ביבי…לא מאמינה לו
  ברק…עדיף שיעשה ולא ידבר כי כל מילה מכשילה אותו
  ואני מאד מעריכה את האינטיליגנציה שלו…אבל עדיף לו לשתוק.
  ליברמן….אמא'לה איזה פחד, יחזיר אותנו לאחור שנים רבות בקהילה הבינ"ל.
  ש"ס- שנוררים שהמאיסו את עצמם כבר.
  מרצ- עבר זמנם, איפה הימים של שולמית אלוני ויוסי שריד??
  והשאר ממש לא מעניינים אותי
  אז ניפגש בקלפי בכל מיקרה…אצטרך לקבל החלטה
  שיהיה רק טוב והלוואי שגלעד שליט יחבק את אמא לפני הבחירות….זאת תפילתי.

 11. חיהבתאריך 05 פבר' 2009 בשעה 16:03

  מי גנב ממי את הרעיון…בלי נאמנות אין אזרחות??
  משהו שהגיע אלי במייל (אין לי מושג אם הוא נכון או לא, חשבתי לנכון לפרסם.
  מסתבר שלאחרים מותר ואצלנו זה מעורר חרדה
  מי יודע??

  ——————————————————————————–
  מוסלמים המעדיפים לחיות תחת חוקי השריעה, התבקשו ביום רביעי האחרון לשקול לעזוב את המדינה

  ראש הממשלה הודיע שהוא בעד פיקוח ומעקב מודיעיני על המסגדים, המהווים כר נרחב כדבריו לתכנון פעולות טרור נגד המדינה.

  "…..על המוסלמים להחליט – או שאתם מאמצים את חוקי המדינה – או שתעברו למקום אחר" אמר ראש הממשלה בנאומו ביום רביעי האחרון. "נמאס לי שהאזרחים בארצי חיים בחשש מתמיד מפעילות טרוריסטית צפויה מטעם האיסלם הקיצוני. התרבות שלנו במדינה התפתחה כאן לאורך דורות כתוצאה ממאבק, ניסיונות קשים וניצחונות למען החופש שלנו, לכן אם ברצונכם להיות חלק מהחברה שלנו ולהינות מכל הטוב שהחופש שלנו מעניק לכם – תאמצו ומייד את החוקים והכללים של מדינתנו !!! זאת הארץ שלנו ואנחנו נאפשר לכם כל הזדמנות ליהנות מהטוב שיצרנו ועשינו כאן, אך ברגע שתתחילו שוב לפגוע בה, בערכיה, בדגלה, באמונות שלנו ובדרך חיינו כאן – אני מציע לכם לעשות שימוש בערך הקדוש שלנו – החופש לעזוב, ולחפש לעצמכם מקום אחר על פני כדור הארץ….."

  מי אמר את זה??? אהוד אולמרט? אהוד ברק? ביבי?

  ממש לא

  ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון האווארד, בנאומו ביום רביעי האחרון

 12. חיהבתאריך 05 פבר' 2009 בשעה 16:15

  כתבה של עיתונאית מספרד בעד ישראל

  אתמול קיבלתי במייל כתבה (מתורגמת תרגום חופשי מספרדית) בעד הפעולה של ישראל.
  כתבה אותה העיתונאית פילאר ראולה מברצלונה:

  "למה לא רואים מחאות בפריז, לונדון או ברצלונה נגד דיקטטורות איסלמיות?
  למה אין הפגנות נגד העבדות של מיליוני נשים, שחיות ללא כל הגנה מצד החוק?
  למה לא מפגינים נגד השימוש בילדי הפצצות? למה אף אחד לא מתרגש מהקורבנות של פיגועי הטרור בישראל?
  למה לא יוצאים להגנת זכות הקיום וזכות ההגנה של מדינת ישראל? למה מערבבים בין ההגנה של הפלסטינאים, עם הצדקה של הטרור הפלסטינאי?
  ושאלת המיליון: למה לשמאל האירופאי, ולכל השמאל העולמי, יש אובססיה להלחם נגד שתי הדמוקרטיות בכדור הארץ, ארה"ב וישראל ולא נגד הגרועות שבדיקטטורות ?
  שתי הדמוקרטיות שסבלו מהפיגועים הכי רצחניים בטרור העולמי. והשמאל לא מודאג מכך.

  אני קוראת בפורומים של הפלסטינאים האירופאים שכותבים בלהט: "אנו בעד חופש של כל העמים". זה לא נכון! אף פעם לא הדאיג אותם החופש של תושבי סוריה, איראן, תימן, סודן וכו'… ואף פעם לא הדאיג אותם החופש שנלקח מהפלסטינאים שחיים תחת הקיצוניים האיסלמים של החמאס. רק מדאיג אותם להשתמש בקונספט של החופש הפלסטינאי כנשק נגד החופש הישראלי.

  לבסוף, העיתונאות הבינלאומית לא עושה פחות נזק. בנושא הערבי הישראלי הם לא מדווחים, הם רק עושים פרסומת. כאשר מדווחים על ישראל רוב העיתונאים מתעלמים מכל הקודים האתים של העיתונאות וכך, כל פעולת הגנה של ישראל, הופכת לשואה. נכתבו ונאמרו כל כך הרבה דברים מגוחכים שכבר אי אפשר להאשים את ישראל בדברים יותר גרועים.
  במקביל, אותה עיתונאות אף פעם לא מדברת על ההתערבות של אירן וסוריה באלימות נגד ישראל, על שטיפת המוח הקיצונית שעושים לילדים. כאשר מדברים על קורבנות, אם הם פלסטינאים – זו טרגדיה ואם הם יהודים, לא מדווחים או בזים להם.

  מסקנה: אני לא יהודיה, אני משויכת אידיאולוגית עם השמאל ואני עיתונאית.
  למה אני לא אנטי ישראלית, כמו רוב הקולגות שלי?
  כי בגלל שאני לא יהודיה, יש לי את האחריות ההיסטורית
  להלחם נגד השנאה ליהודים, ובהווה, נגד השנאה למדינתם, ישראל. המלחמה נגד האנטישמיות לא שייכת רק ליהודים, זו חובתם של הלא יהודים. כעיתונאית, אני מחויבת לחתור לאמת, ללא דעות קדומות, שקרים ומניפולאציות. ועל ישראל לא נאמרת האמת. וכשמאלנית, שאוהבת את הקידמה, אני מחויבת להגן על החופש, התרבות, דו הקיום, החינוך של הילדים, ועל העקרונות של עשרת הדיברות שהפכו לעקרונות אוניברסליים. עקרונות שהאיסלם הפונדמנטליסטי הורס באופן שיטתי. ז"א, כלא יהודיה, עיתונאית ושמאלנית יש לי מחויבות מוסרית משולשת לישראל.
  כי אם ישראל הייתה מנוצחת, היו מנוצחים המודרניזם, התרבות והחופש.
  המלחמה של ישראל, למרות שהעולם לא רוצה לדעת זאת היא המלחמה של העולם כולו!"

  הלוואי והיו עוד כמה כמוה בעולם. הם שגרירי האמת שלנו. הם האנשים שאין להם אינטרסים אישיים ומוכנים להגיד את אשר על ליבם ללא מורא ופחד שיוקיעו אותם מהחברה. אישה אמיצה.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות